Projekty rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kon-Tiki Live In Concert

Programy

Informacje o projekcie

Wartość: 1 013 150 PLN
Wartość dofinansowania: 402 300 PLN
Jednostka Realizująca:

Krakowskie Biuro Festiwalowe

Okres programowy: 2009-2014
Temat: Kultura,
Kategoria: nieinwestycyjny
Stan: zrealizowany
Realizacja od: 2014--
Realizacja do: 2015--

Opis projektu

Partnerem zagranicznym w projekcie było Trondheim Filmfest. Ich wspólne działania poznaliśmy podczas 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. 

Wiodącym elementem projektu była prezentacja norweskiego filmu „Wyprawa Kon-Tiki", która odbyła się w wersji symultanicznej tj. z muzyką na żywo z towarzyszeniem orkiestry i solistów. Film pochodzi z 2012 roku, a jego reżyserami są Joachim Roenning oraz Espen Sandberg. Prezentacja filmu została również odtworzona przez norweskich partnerów w Trondheim.

Dodatkowo zaplanowano osobne pasmo wydarzeń związanych z produkcją Kon Tiki. Obok głównego koncertu odbyły się projekty edukacyjne dla dorosłych, młodzieży i dzieci – akademie, warsztaty i spotkania z twórcami produkcji oraz ekspertami z zakresu etnografii i antropologii. Eksponowane były ważna dla Norwegów historia Thora Heyerdhala, w jej otoczeniu historycznym, etnograficznym, antropologicznym. Koncert dodatkowo przybliżył postać ważnego kompozytora Johana Söderqvista.

Celem projektu była partnerska realizacja działań poszerzających ofertę kulturalną i różnorodność wydarzeń artystycznych dzięki nawiązanemu partnerstwu. Jednostką odpowiedzialną za realizację projektu było Krakowskie Biuro Festiwalowe.