Projekty rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

CITISPYCE- Zwalczanie nierówności poprzez innowacyjne społeczne praktyki na rzecz młodych ludzi w miastach Europy

Programy

Informacje o projekcie

Wartość: 72 760 EUR
Wartość dofinansowania: 60 960 EUR
Jednostka Realizująca:

Wydział Sportu UMK

Okres programowy: 2007-2013
Temat: Sprawy społeczne,
Kategoria: nieinwestycyjny
Stan: zrealizowany
Realizacja od: 2013-1-1
Realizacja do: 2015-12-31

Opis projektu

Partnerami w projekcie CITISPYCE jest trzynaście europejskich miast, uniwersytetów i organizacji pozarządowych z dziesięciu krajów: Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, Niemiec, Czech, Bułgarii, Grecji, Włoch i Polski. Koordynatorem jest brytyjski Uniwersytet Aston.

W trakcie trzech lat realizacji  projektu Miasto będzie współpracować z partnerami naukowymi w prowadzeniu badań sytuacji młodych ludzi w Krakowie, także w zakresie wykorzystania sportu jako formy pracy z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym. Wiodącym działaniem projektu będą badania dotyczące przejawów nierówności, szczególnie dotykającej młodych ludzi – w kontekście społecznym i ekonomicznym. Istotne będzie również identyfikowanie przykładów najlepszych praktyk w zakresie przeciwdziałania tym zjawiskom.

Działania w projekcie umożliwią zapoznanie się z przykładami zwalczania negatywnych zjawisk wynikających z różnych form nierówności wśród młodych ludzi w europejskich miastach. Możliwe będzie obserwowanie zarówno polityk i rozwiązań systemowych stosowanych przez lokalne władze, jak i przykładów konkretnych działań podejmowanych na rzecz młodych ludzi. Projekt będzie też znakomitą okazją do zaprezentowania Krakowa jako miasta aktywnie rozwiązującego problemy społeczne, ze szczególnym uwzględnieniem roli sportu jako sprawdzonej formy społecznej integracji.

Całkowity budżet projektu, obejmujący wszystkich partnerów, to 3 149 144 EUR.

Strona internetowa projektu CITISPYCE.

citispyce-school-of-laguage.jpg
citispyce-school-of-laguage.jpg