Budowa tunelu pod Rondem Ofiar Katynia w Krakowie

Programy
Informacje o projekcie
Wartość:
25 176 799,97 PLN
Wartość dofinansowania:
16 706 576,35 PLN
Jednostka Realizująca:

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT)

Okres programowy:
2007-2013
Temat:
Drogi i transport,
Kategoria:
inwestycyjny
Stan:
zrealizowany
Realizacja od:
2009-12-29
Realizacja do:
2011-12-30
Miejsce realizacji:
Rondo Ofiar Katynia, Kraków Pokaż na mapie
Opis projektu

Rondo Ofiar Katynia to skrzyżowanie dobrze znane nie tylko krakowskim, ale również dojeżdżającym do Krakowa kierowcom i pasażerom transportu publicznego. Skrzyżowanie to od długiego czasu generowało duże straty czasu dla kierujących oraz korzystających z komunikacji publicznej.

Zrealizowana inwestycja polegająca na budowie tunelu w ciągu ulic Armii Krajowej i Jasnogórskiej przyczyniła się między innymi do zminimalizowania strat czasu podróżujących komunikacją publiczną. Budowa tunelu zwiększyła płynność przejazdu oraz możliwości przewozowe środków transportu publicznego oraz indywidualnego głównie w relacji w ciągu ulic Armii Krajowej – Jasnogórska, ale również wywarła pozytywny wpływ na warunki ruchu w relacji w ciągu ulic Conrada – Radzikowskiego. Lokalizacja inwestycji i jaj charakter przyczyniła się również do zintegrowania środków transportu komunikacji zbiorowej – autobusów i busów oraz transportu indywidualnego.

Długość budowanego tunelu wyniosła 89 metrów, posiada dwie jezdnie o szerokości 7,00 metrów z pasem dzielącym od 2,00 do 3,43 metrów.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie:  http://www.budujemy.krakow.pl/