Projekty rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Modernizacja pomieszczeń szpitalnego oddziału ratunkowego i lądowiska wraz z zakupem urządzeń dla Szpitala im. S. Żeromskiego

Programy

Informacje o projekcie

Wartość: 5 899 985,50 PLN
Wartość dofinansowania: 4 860 188,82 PLN
Jednostka Realizująca:

Szpital S. im. S. Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie

Okres programowy: 2007-2013
Temat: Zdrowie,
Kategoria: inwestycyjny
Stan: zrealizowany
Realizacja od: 2008-11
Realizacja do: 2011-1-31
Miejsce realizacji: os. Na Skarpie 66, Kraków Pokaż na mapie

Opis projektu

Prace remontowo-modernizacyjne Szpitalnego Oddziału Ratunkowego o powierzchni ok.1000 m2, obejmowały przebudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazów medycznych, wentylacji i klimatyzacji, sieci elektrycznej i teletechnicznej, wprowadzenie wydzielonego dojazdu karetek i ciągów komunikacyjnych dla pieszych oraz dostosowanie pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych.

W ramach realizacji projektu została zakupiona wysokospecjalistyczna aparatura medyczna między innymi: aparat do znieczulenia ogólnego, zestawy do monitorowania funkcji życiowych, defibrylatory, respiratory, ssaki zestawy do intubacji i wyposażenie Oddziału. Przebudowa SOR to również utworzenie jedynej w Krakowie komory dekontaminacyjnej wraz z ,,ciepłą sienią” i kurtyną termiczną.

Projekt również objął całkowitą przebudowę lądowiska dla helikopterów sanitarnych w zakresie rozbudowy jego płyty i utworzenia nowych dróg rozjazdowych wraz z przystosowaniem do lądowań nocnych.

1
2
3
4
6
1
2
3
4
6