Budowa estakady w ciągu ulic: Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich

Programy
Informacje o projekcie
Wartość:
45 787 780,28 PLN
Wartość dofinansowania:
23 279 315,92 PLN
Jednostka Realizująca:

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Okres programowy:
2007-2013
Temat:
Drogi i transport,
Kategoria:
inwestycyjny
Stan:
zrealizowany
Realizacja od:
2009-11-30
Realizacja do:
2011-6-30
Miejsce realizacji:
Nowohucka, Kraków Pokaż na mapie
Opis projektu

Projekt obejmujący inwestycję zlokalizowaną w południowo - wschodniej części miasta w dzielnicy Płaszów polegał na budowie estakady w ciągu ulic: Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich leżącej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 776.

Zakres projektu obejmował między innymi budowę dwupoziomowego bezkolizyjnego skrzyżowania ulic wraz z przynależnymi urządzeniami technicznymi i urządzeniami zabezpieczenia ruchu, przebudowę ulic: Powstańców Wielkopolskich na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Klimeckiego i ul. Nowohuckiej do wjazdu na stację Orlen, w tym dobudowę wydzielonych pasów autobusowych, przebudowę zatok autobusowych oraz przystanków. Ponadto w ramach projektu zrealizowana została między innymi budowa i przebudowa chodników, ścieżek rowerowych i sieci uzbrojenia terenu, budowa dróg zbiorczych i ekranów akustycznych.

Realizacja projektu przyczyniła się do zwiększenia możliwości przewozowych środków transportu publicznego w ciągu ulic Powstańców Śląskich - Powstańców Wielkopolskich - Nowohucka oraz do zdecydowanej poprawy standardu podróżowania i poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu. Spodziewany jest również wzrost atrakcyjności połączeń komunikacyjnych dla ruchu pasażerskiego z kierunków południowych i północnowschodnich aglomeracji.

 Więcej informacji dostępnych jest na stronie:  http://www.budujemy.krakow.pl/