Projekty rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rozszerzenie oferty kulturalno-edukacyjnej poprzez doposażenie Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krakowie

Programy

Informacje o projekcie

Wartość: 2 341 520,01 PLN
Wartość dofinansowania: 1 986 110,00 PLN
Beneficjent:

Gmina Miejska Kraków

Jednostka Realizująca:

Szkoła Muzyczna

Okres programowy: 2014-2020
Temat: Kultura,
Kategoria: inwestycyjny
Stan: zrealizowany
Realizacja od: 2016-3-7
Realizacja do: 2017-9-30

Opis projektu

Projekt będzie realizowany w województwie małopolskim, powiat grodzki Kraków, gmina miejska Kraków, miasto Kraków, dzielnica XIII Podgórze. Podmiotem wdrażającym projekt jest Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie, mieszcząca się przy ul. Józefińskiej 10, 30-259 Kraków. Zakupiony sprzęt i wyposażenie w postaci instrumentów muzycznych będzie wykorzystywany w ramach działalności kulturalnej w zakresie edukacji artystycznej nie tylko w budynku szkoły, ale również w trakcie wydarzeń organizowanych w plenerze, w innych obiektach w Krakowie oraz innych miastach Polski, a w pewnym zakresie także zagranicą.

Celem głównym projektu jest ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego poprzez zwiększenie oferty edukacyjno-kulturalnej w wyniku doposażenia Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krakowie.

Projekt posiada ponadregionalny zasięg, co wynika zarówno z dotychczasowej działalności Szkoły Muzycznej, która organizuje wydarzenia o zasięgu ogólnokrajowym i międzynarodowym, jak i z zakresu działań, do których będzie wykorzystywany sprzęt kupowany w ramach projektu.

Zakres projektu:

Zakup trwałego wyposażenia do prowadzenia działalności kulturalnej, w tym edukacji artystycznej oraz realizacji prac konserwatorskich.

 

Projekt obejmuje doposażenie Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krakowie w instrumenty pozwalające rozwijać działalność kulturalno-edukacyjną placówki oraz stworzenie warunków do właściwego użytkowania sprzętu muzycznego.

W tym celu przewidziano zakupy:

• sprzętu muzycznego:

Instrumenty klawiszowe

instrumenty dawne

instrumenty smyczkowe lutnicze

instrumenty i urządzenia dla sekcji jazzowej

instrumenty studyjne i sceniczne

instrumenty perkusyjne jazzowe

instrumenty etniczne

instrumenty dęte

• urządzeń nawilżających powietrze

W ramach projektu zakupione zostaną m.in. 4 fortepiany koncertowe, fortepian krótki i długi klasy mistrzowskiej oraz 5 pianin elektrycznych. Instrumenty te służyć będą do działalności kulturalnej, którą szkoła planuje prowadzić w ramach projektu.