Projekty rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej przeznaczonych na realizowanie świadczeń zdrowotnych w Krakowie

Programy

Informacje o projekcie

Wartość: 17 402 652,63 PLN
Wartość dofinansowania: 8 151 072,49 PLN
Beneficjent:

Gmina Miejska Kraków

Jednostka Realizująca:

Zarząd Budynków Komunalnych

Okres programowy: 2014-2020
Temat: Ochrona środowiska, Zdrowie,
Kategoria: inwestycyjny
Stan: w trakcie realizacji
Realizacja od: 2015-12-21
Realizacja do: 2020-2-29

Opis projektu

Głównym celem w ramach działania jest zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na realizowanie świadczeń zdrowotnych w Krakowie, której potencjalny efekt będzie znaczący nie tylko w odniesieniu do obniżenia emisji CO2, ale również zwiększenia konkurencyjności gospodarki poprzez poprawę dostępu do służby ochrony zdrowia mieszkańców.

Zgodnie z w.w. założeniami projekt zakłada oszczędność energii i wspieranie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną na terenie Krakowa.

Projekt zakłada, że 19 budynki przeznaczone na realizację świadczeń zdrowotnych zostaną poddane kompleksowej termomodernizacji . Termomodernizacja obejmie zmiany zarówno w systemach ogrzewania i wentylacji, jak i strukturze budynku oraz instalacjach doprowadzających ciepłą wodę. Zakres Termomodernizacji, podobnie jak jej parametry techniczne i ekonomiczne, określane są poprzez przeprowadzone audyty energetyczne.

Projekt będzie skutkować redukcją CO2 i będzie obejmował docieplenie przegród zewnętrznych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana i regulacja bądź regulacja wew. instalacji CO.