Projekty rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

E-usługi w Bibliotece Kraków wraz z wdrożeniem nowoczesnej infrastruktury informatycznej

Programy

Informacje o projekcie

Wartość: 3 260 269,57 PLN
Wartość dofinansowania: 2 216 754,25 PLN
Beneficjent:

Biblioteka Kraków

Jednostka Realizująca:

Biblioteka Kraków

Okres programowy: 2014-2020
Kategoria: inwestycyjny
Stan: w trakcie realizacji
Realizacja od: 2019-11-4
Realizacja do: 2023-11-30

Opis projektu

Celem bezpośrednim projektu jest zapewnienie powszechnego i otwartego dostępu do informacji sektora publicznego poprzez rozwój treści cyfrowych i wprowadzenie elektronicznych usług służących poprawie jakości i efektywności procesu komunikacji instytucji publicznej z odbiorcą.

W ramach projektu planowane jest wdrożenie e-usług dla osób korzystających z zasobów Biblioteki Kraków oraz uruchomienie spersonalizowanej aplikacji mobilnej. Zostanie umożliwiona obsługa z wykorzystaniem profilu zaufanego oraz płatności elektroniczne. Użytkownicy będą mogli również zgłaszać propozycje zakupu z możliwością głosowania on-line. Stworzenie aplikacji w oparciu o urządzenia beacon umożliwi zwiększenie dotarcia z informacją o ofercie bibliotek miejskich do potencjalnych użytkowników a obecnym czytelnikom zapewni stałą aktualizację informacji o nowościach w najbliższej bibliotece.

W wyniku realizacji projektu zostanie zakupiona i wdrożona nowa platforma cyfrowa, która umożliwi rozwój biblioteki cyfrowej. Nowe narzędzia wyszukiwania i indeksowania publikacji oraz przyjazny urządzeniom mobilnym interfejs otworzy nowe możliwości dotarcia do czytelników a digitalizacja kolejnych zasobów i rekonwersja zwiększą zainteresowanie hobbystów i profesjonalistów.

Projektem zostanie objętych 57 filii Biblioteki.