Projekty z zakresu transportu miejskiego z dofinansowaniem

2017-10-17

3 października Gmina Miejska Kraków zawarła umowy o dofinansowanie dla dwóch projektów z zakresu budowy i modernizacji linii tramwajowych.

Projekty, dla których zawarto umowy to Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz Budowa linii tramwajowej KST etap III (os. Krowodrza Górka - Górka Narodowa) wraz z budową dwupoziomowego skrzyżowania w ciągu ul. Opolskiej realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 priorytet: VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, działanie: 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego.

Parkingi w systemie P+R z dofinansowaniem

2017-10-17

26 września Gmina Miejska Kraków zawarła umowy o dofinansowanie dla trzech projektów z zakresu budowy parkingów w systemie parkuj i jedź.

Trzy projekty obejmują budowę parkingów P+R zlokalizowanych w Bieżanowie na terenie pętli tramwajowej Nowy Bieżanów, którego pojemność wyniesie 110 miejsc parkingowych, Kurdwanowie na terenie pętli tramwajowej Kurdwanów – 170 miejsc parkingowych i Małym Płaszowie w okolicach pętli tramwajowej Mały Płaszów, zaplanowany na 166 miejsc parkingowych.

Przedszkola z dofinansowaniem unijnym

2017-10-17

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WM 2014-2020 Poddziałanie 10.1.1. Wychowanie Przedszkolne – ZIT Gmina Miejska Kraków otrzymała dofinansowanie dla projektu Tworzenie nowych miejsc przedszkolnych lub dostosowanie istniejących do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami   Umowa została podpisana 22.09.2017 roku.

Wartość projektu 4 580 581,41zł ,  dofinansowanie 3 889 728,51 zł

Podpisano umowę na realizację projektu Rodzicu nie jesteś sam!

2017-10-12

W dniu 29.09.2017 r. zawarto umowę o dofinansowanie projektu pn. Rodzicu nie jesteś sam! Celem głównym projektu jest wsparcie młodych rodzin i pomoc w adaptacji do roli opiekuńczo – wychowawczej po urodzeniu dziecka.

Pierwsze spotkanie partnerskie w ramach projektu Slow Food

2017-10-12

15 września, podczas Festiwalu Sera w Bra (Włochy) zainaugurowana została realizacja projektu SLOW FOOD CENTRAL EUROPE, finansowanego ze środków unijnego programu Interreg Central Europe. Liderem projektu jest stowarzyszenie Slow Food z Włoch, a udział w nim bierze 11 partnerów z 5 krajów, w tym Miasto Kraków.

Termomodernizacja Klubu Kultury „Mydlniki”

2017-09-26

W dniu 22 września br. podpisano umowę o dofinansowania dla projektu: Termomodernizacja Klubu Kultury „Mydlniki”. Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Poddziałanie 4.3.1 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT.

Umowa dla rozbudowy ulicy Myślenickiej podpisana

2017-09-04

30 sierpnia Gmina Miejska Kraków zawarła umowę o dofinansowanie dla projektu Rozbudowa ul. Myślenickiej w Krakowie.

Termomodernizacja budynków, w których realizowane są zadania pomocy społecznej

2017-09-01

W dniu 29.08.2017 r.  zawarto umowę dofinansowania dla projektu pn. Termomodernizacja budynków, w których realizowane są zadania pomocy społecznej. Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Poddziałanie 4.3.1 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT. W ramach przedsięwzięcia zostanie przeprowadzone kompleksowa termomodernizacja w 20 budynkach, w których realizowane są zadania pomocy społecznej.

Całkowita wartość projektu wynosi 20,6 mln zł, natomiast przyznane dofinansowanie to 12,4 mln zł.

2017-08-23

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania  17 sierpnia 2017 roku zawarło umowę o dofinansowanie dla projektu  Rozbudowa i automatyzacja linii technologicznej sortowni odpadów komunalnych Barycz w Krakowie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020 Poddziałanie  5.2.1 Gospodarka odpadami – ZIT Wartość całkowita projektu wynosi 16,7 mln zł, w tym dofinansowanie 11,5 mln zł.

Podpisano umowę o dofinansowanie termomodernizacji obiektów Centrum Kultury: „Dworek Białoprądnicki”

2017-08-02

W dniu 31 lipca br. podpisano umowę dofinansowania dla projektu: Termomodernizacja obiektów Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie.

W ramach inwestycji o wartości: 1 452 817,15 zł i dofinansowaniu UE: 684 525,85 zł przewiduje się wykonanie głębokiej modernizacji energetycznej 3 budynków należących do zespołu Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, obejmującej docieplenie przegród, wymianę stolarki oraz modernizację instalacji c.o. i c.w.u.