Gmina Miejska Kraków uzyskała dotacje z Unii Europejskiej na funkcjonowanie Ekodoradców

2024-07-01

Gmina Miejska Kraków uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Wdrożenie Programu Ochrony Powietrza w Gminie Miejskiej Kraków – funkcjonowanie Ekodoradców”. Projekt wdrażany jest aby realizować założenia Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego poprzez prowadzenie punktu obsługi mieszkańców w ramach Krakowskiego Centrum Doradztwa Energetycznego.

grafika przedstawia logo Europejskiej Inicjatywy Miejskiej

Prezentacja projektu SCT-HUB na spotkaniu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

2024-06-18

W dniu 10 czerwca br. odbyło się w Warszawie spotkanie informacyjne zorganizowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Krajowy Punkt Kontaktowy EUI poświęcone trzeciemu naborowi w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej.

2024-05-23

W dniach 16-17 maja 2024 r. odbyła się w Krakowie międzynarodowa Konferencja naukowa na temat Obrotu prawnego w sprawach rodzinnych z perspektywy 20 lat członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej. Organizatorem Konferencji było Stowarzyszenie Urzędników Stanu Cywilnego przy wsparciu merytorycznym Urzędu Stanu Cywilnego w Krakowie oraz naukowym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studentów programu edukacyjnego Erasmus.

Wsparcie unijne dla działań ochronnych na terenach cennych przyrodniczo

2024-05-21

Projekt Gminy Miejskiej Kraków pt.: „Ochrona różnorodności biologicznej na terenach cennych przyrodniczo w Krakowie” został wybrany do dofinansowania w ramach Programu: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Działania: Ochrona różnorodności biologicznej.

grafika przedstawia logo obchodów 20-lecia w UE

Międzynarodowa konferencja na temat „Obrót prawny w sprawach rodzinnych z perspektywy 20 lat członkostwa Rzeczpospolitej Polskiej w Unii Europejskiej"

2024-05-09

W dniach 16-17 maja w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja na temat „Obrót prawny w sprawach rodzinnych z perspektywy 20 lat członkostwa Rzeczpospolitej Polskiej w Unii Europejskiej” – zorganizowana przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Urząd Stanu Cywilnego w Krakowie oraz Stowarzyszenie Urzędników Stanu Cywilnego RP.

Nowe rondo dla uczczenia rocznicy 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej

2024-05-08

Od 30 kwietnia 2024 r. bezimienne dotychczas rondo u wylotu ul. Księcia Józefa, w Dzielnicy VII Zwierzyniec, nosi imię Unii Europejskiej. Tym symbolicznym gestem upamiętniono przypadającą na 1 maja dwudziestą rocznicę akcesji Polski do UE.

grafika przedstawia logo obchodów 20-lecia w UE

Obchody 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej: podsumowanie dni otwartych oraz konkursu plastycznego dla dzieci

2024-04-05

W ramach obchodów 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w cztery weekendy marca swoje drzwi otworzyły instytucje miejskie, które otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej. Na odwiedzających w każdym wieku czekało wiele atrakcji.

grafika przedstawia logo obchodów 20-lecia w UE

Trwają obchody 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej. Świętuj razem z nami!

2024-03-21

Trwają obchody 20-lecia obecności Krakowa w Unii Europejskiej. Większość imprez już za nami. Przeczytaj relację z minionych wydarzeń i dołącz do wspólnego świętowania jeszcze w marcu!

Muzeum Nowej Huty w dawnym kinie Światowid z dofinansowaniem z programu FEnIKS

2024-03-07

W 2023 roku Muzeum złożyło wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu modernizacji i rozbudowy budynku dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty. 6 marca Ministerstwo poinformowało o przyznaniu dofinansowania w wysokości 76 466 590,90 zł z Funduszy Europejskich na Infrastrukturę w ramach programu FEnIKS (Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko).

Funkcjonowanie ekodoradców w gminie z dofinansowaniem unijnym

2024-03-07

Projekt Gminy Miejskiej Kraków pt.: „Wdrożenie Programu Ochrony Powietrza w Gminie Miejskiej Kraków - funkcjonowanie Ekodoradców” został wybrany do dofinansowania w ramach Programu: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Działania: Wdrażanie Programu ochrony powietrza.