Aktualności

Podpisano umowę na dofinansowanie dla projektu pn. „Postaw się – wczesne wykrywanie wad rozwojowych postawy i układu ruchu u dzieci w wieku szkolnym”.

W dniu 17 maja 2019 roku Gmina Miejska Kraków zawarła umowę o dofinansowanie dla projektu pn. „Postaw się – wczesne wykrywanie wad rozwojowych postawy i układu ruchu u dzieci w wieku szkolnym” w ramach Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Obwarzanek – nie tylko w biegu

W ramach realizacji projektu SlowFood-CE odbyły się pierwsze warsztaty „Obwarzanek – nie tylko w biegu” zorganizowane na Małym Rynku w dniu 18 maja 2019 roku z okazji Święta Obwarzanka.

Wybór do dofinansowania projektu: Głęboka modernizacja Żłobka Samorządowego nr 14 w Krakowie ul. Sienkiewicza 24.

Zarząd Województwa Małopolskiego (ZWM) w dniu 14 maja 2019 roku podjął Uchwałę na mocy której projekt: Głęboka modernizacja Żłobka Samorządowego nr 14 w Krakowie ul. Sienkiewicza 24 został wybrany do dofinansowania. Planowana całkowita kwota inwestycji to 2 130 521,41 zł, w tym dofinansowanie 820 657,22 zł.

Umowa o dofinansowanie dla projektu „Termomodernizacja zabytkowego budynku d. zbrojowni przy ul. Rakowickiej 22 w Krakowie w ramach adaptacji na centrum wystawienniczo-edukacyjne Muzeum Fotografii w Krakowie” podpisana

9 maja 2019 roku Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie zawarło umowę o dofinansowanie dla projektu „Termomodernizacja zabytkowego budynku d. zbrojowni przy ul. Rakowickiej 22 w Krakowie w ramach adaptacji na centrum wystawienniczo-edukacyjne Muzeum Fotografii w Krakowie”.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - nabór projektów do VI edycji akcji

Zapraszamy do zgłaszania projektów współfinansowanych ze środków unijnych do VI edycji akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Udział w Dniach Otwartych to doskonała okazja do promocji krakowskich projektów, tym bardziej, że w tym roku akcja towarzyszyć będzie obchodom 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Umowa o dofinansowanie dla projektu Przebudowa stacji kolejowej SKA „Kraków Swoszowice” wraz z budową parkingu typu Park & Ride podpisana

29 marca 2019 roku Gmina Miejska Kraków zawarła umowę o dofinansowanie dla projektu Przebudowa stacji kolejowej SKA „Kraków Swoszowice” wraz z budową parkingu typu Park & Ride.

Umowa dla ścieżki rowerowej wzdłuż al. 29 Listopada podpisana.

W dniu 22 marca 2019 r. Gmina Miejska Kraków zawarła umowę o dofinansowanie dla projektu Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż al. 29 Listopada na odcinku od ul. Żelaznej do ul. Opolskiej.

Zaangażowanie lokalnych interesariuszy w promocję gastronomicznego dziedzictwa kulturowego - projekt Slow Food

W ramach działań realizowanych w projekcie SlowFood-CE, finansowanym przez Interreg Central Europe, w dniu 7 marca w Brnie (Czechy) odbyło się forum skierowane do lokalnych interesariuszy. Dotyczyło ono zaangażowania lokalnych podmiotów w promocję dziedzictwa gastronomicznego. Prelegenci z miast partnerskich (Kraków-Polska, Dubrownik-Chorwacja, Kecskemét-Węgry, Wenecja-Włochy) podzielili się własnymi doświadczeniami ze wspólnej pracy publicznej i prywatnej w swoich regionach.

20 lutego 2019 r. Gmina Miejska Kraków zawarła umowę o dofinansowanie dla projektu pn. „Restauracja wraz z adaptacją obiektu fortecznego na siedzibę podmiotów kultury na bazie nieruchomości zabudowanej Fortem Nr 52 Borek „ w ramach Poddziałanie 6.1.1 - Ochrona i opieka nad zabytkami, RPO WM 2014-2020.

Świąteczne spotkania integrujące mieszkańców na osiedlu Azory

Koniec roku obfituje w różnego rodzaju spotkania integracyjne: opłatkowe, mikołajkowe czy przy choince. Nie inaczej było na osiedlu Azory gdzie w ostatnim czasie miało miejsce kilka imprez dla mieszkańców w każdym wieku.