Obchody 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej: podsumowanie dni otwartych oraz konkursu plastycznego dla dzieci

W ramach obchodów 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w cztery weekendy marca swoje drzwi otworzyły instytucje miejskie, które otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej. Na odwiedzających w każdym wieku czekało wiele atrakcji.

Swoje drzwi otworzyły takie instytucje jak: Muzeum Krakowa, Muzeum Fotografii, Muzeum Inżynierii i Techniki, Ekospalarnia, Centrum Kultury Podgórza, Nowohuckie Centrum Kultury, Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza, zajezdnie autobusowa i tramwajowa MPK czy Apteka Designu.

Dni otwarte w instytucjach są okazją by na własne oczy zobaczyć efekty udziału tych jednostek w projektach unijnych, a także wspólnie się bawić: uczestniczyć w ciekawych warsztatach i prelekcjach, odwiedzić na co dzień niedostępne zakamarki muzeów czy budynków miejskich, a także sprawdzić swoją wiedzę w dziedzinie funduszy rozwiązując quizy i odebrać przygotowane gadżety z logo obchodów.

Relacja z obchodów została zamieszczona w krótkim filmie dostępnym na miejskim kanale youtube.com. Zapraszamy do obejrzenia: kliknij tutaj

W połowie marca został też rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli: "Okna otwarte na Europę - widoki z Krakowa". Wręczenie nagród przez Zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa dla jego zwycięzców odbyło się w dniu 18 marca w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego.

Nagrodzone prace wystawione były w Holu Kamiennym Magistratu do końca marca, a 6 zwycięskich rysunków umieszczono na plakacie pokonkursowym, który podziwiać będzie można na terenie Krakowa od 15 kwietnia.

Zapraszamy tez do obejrzenia galerii zdjęć z gali pokonkursowej.

_pliki_491376_20.jpg
_pliki_491379_20.jpg