Warsztaty SlowFood CE w Krakowie

2018-02-13

Od 7 do 10 lutego gościli w Krakowie partnerzy projektu „Slow Food-CE”, realizowanego w ramach programu INTERREG Europa Środkowa. Obok warsztatów i szkoleń dotyczących badania wspólnego dziedzictwa kulinarnego, uczestnicy projektu z Wenecji (Włochy), Brna (Czechy), Dubrownika (Chorwacja) i Kecskemet (Węgry) mogli zapoznać się z małopolskimi produktami regionalnymi i poznać tradycyjne metody ich wytwarzania. Obok kiełbasy lisieckiej i oscypka nie zabrakło oczywiście krakowskiej dumy, czyli obwarzanka.

Innowacyjny, międzynarodowy projekt wspierania młodych przedsiębiorców wystartował w Krakowie.

2018-02-05

To właśnie nasze miasto, obok sześciu innych w Europie, bierze udział w pionierskim programie akceleracyjnym, który ma opracować działania mające w przyszłości stanowić wzór dla rozwiązań w całej UE. CERIecon Playpark powstał w ramach realizacji „CERIecon - CENTRAL EUROPE Regional Innovation Ecosystems Network”, realizowanego w ramach Programu Interreg Europa Środkowa.

Termomodernizacja międzyszkolnych basenów pływackich w Krakowie

2018-01-26

W dniu 25.01.2018 r.  zawarto umowę dofinansowania dla projektu pn. Termomodernizacja międzyszkolnych basenów pływackich w Krakowie. Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Poddziałanie 4.3.1 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT. W ramach przedsięwzięcia zostanie przeprowadzona kompleksowa termomodernizacja dwóch Międzyszkolnych Basenów Pływackich ,,Nowa Huta” na os. Kolorowym oraz „Śródmieście” przy ul. Francesco Nullo.
Całkowita wartość projektu wynosi 1,2 mln zł, natomiast przyznane dofinansowanie to 0,7 mln zł.

Projekt „Rozwój systemu informacji dla podróżujących na obszarze Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego” uzyskał dofinansowanie

2018-01-04

W dniu 28.12.2017 r Gmina Miejska Kraków podpisała umowę o dofinansowanie dla projektu: Rozwój systemu informacji dla podróżujących na obszarze Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego, który będzie realizowany przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Podpisana umowa o dofinansowanie dla kolejnej ścieżki rowerowej

2018-01-03

W dniu 28.12.2017 r Gmina Miejska Kraków podpisała umowę o dofinansowanie dla projektu: Budowa ścieżki rowerowej od kładki na Wiśle łączącej Kazimierz z Ludwinowem wzdłuż ul. M. Konopnickiej do Ronda Matecznego, następnie wzdłuż ul. Kamieńskiego (wraz z kładką na ul. Kamieńskiego) w Krakowie.

Kolejne projekty z dofinansowaniem

2017-12-06

5 grudnia 2017 r.  Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę o dofinansowanie projektów złożonych w ramach Działania 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, Poddziałanie 6.3.3 Zagospodarowanie rekreacyjne i turystyczne otoczenia zbiorników wodnych.

Projekty MPEC S.A. z dofinansowaniem

2017-11-09

W październiku br. pomiędzy MPEC SA. w Krakowie a NFOŚiGW zostały podpisane umowy o dofinansowanie trzech projektów inwestycyjnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Kwota pozyskanego dofinansowania wynosi ok. 150 mln zł, a realizacja projektów wpłynie na zmniejszenie emisji szkodliwych pyłów PM10 i PM2.5 o ok. 60 Mg/rok.

Kolejne wielomilionowe dofinansowanie na rozbudowę i modernizację infrastruktury wodociągowo – kanalizacyjnej ze środków Funduszu Spójności

2017-11-02

W dniu  30 października 2017 r. zawarto umowę o dofinansowanie dla Projektu  pn. Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie – Etap VI.

Planowany całkowity koszt Projektu przekracza kwotę 70 mln zł, natomiast dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia udzielone w ramach działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, to blisko 36,6 mln zł. Projekt zostanie w całości ukończony do końca 2020 roku.

Projekty z zakresu transportu miejskiego z dofinansowaniem

2017-10-17

3 października Gmina Miejska Kraków zawarła umowy o dofinansowanie dla dwóch projektów z zakresu budowy i modernizacji linii tramwajowych.

Projekty, dla których zawarto umowy to Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz Budowa linii tramwajowej KST etap III (os. Krowodrza Górka - Górka Narodowa) wraz z budową dwupoziomowego skrzyżowania w ciągu ul. Opolskiej realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 priorytet: VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, działanie: 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego.

Parkingi w systemie P+R z dofinansowaniem

2017-10-17

26 września Gmina Miejska Kraków zawarła umowy o dofinansowanie dla trzech projektów z zakresu budowy parkingów w systemie parkuj i jedź.

Trzy projekty obejmują budowę parkingów P+R zlokalizowanych w Bieżanowie na terenie pętli tramwajowej Nowy Bieżanów, którego pojemność wyniesie 110 miejsc parkingowych, Kurdwanowie na terenie pętli tramwajowej Kurdwanów – 170 miejsc parkingowych i Małym Płaszowie w okolicach pętli tramwajowej Mały Płaszów, zaplanowany na 166 miejsc parkingowych.