Fundusze europejskie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Wystartował konkurs Nowy Europejski Bauhaus 2022!

2022-01-21

Nowy Europejski Bauhaus to ruch na rzecz zrównoważonego projektowania, uwzględniającego wiedzę naukową, technologię, kulturę i sztukę. Przyjazne dla środowiska obiekty powinny charakteryzować się dostępnością oraz być dostosowane do lokalnych potrzeb. Nowy Europejski Bauhaus jest częścią planu inwestycyjnego i naprawczego NextGenerationEU, wartości niemal 800 mld euro, który ma wesprzeć odbudowę Europy po pandemii koronawirusa.

Gmina Miejska Kraków jednym z partnerów projektu: SMART EPC realizowanego w ramach Programu HORYZONT 2020

2022-01-04

W lutym tego roku rozpoczną się prace w ramach projektu Smart EPC, polegającego na opracowaniu nowych standardów wymiany oświetlenia ulicznego na podstawie umów EPC (Energy Performance Contracting) wraz z rozszerzeniem o elementy smart city, np. ładowarki, nadajniki do systemów obliczeniowych poziom zanieczyszczenia światłem, nadajniki sieci 5G itp.

Broszura informacyjna poświęcona Instrumentowi „Łącząc Europę”

2021-12-27

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało na swoich stronach broszurę informacyjną poświęconą Instrumentowi „Łącząc Europę”, która stanowi ciekawe kompendium ukazujące wkład tego źródła finansowania w realizację projektów infrastruktury transportowej w Polsce w okresie programowania 2014-2020.

Cztery pory roku z Funduszami Europejskimi w Małopolsce. Zima!

2021-11-18

Jeżeli już dziś planujesz zimowy wypoczynek, to zapraszamy do Małopolski. Nowoczesna infrastruktura, różnorodność oferowanych form relaksu oraz pogoda ducha (jedyna pogoda, jaka tu panuje) sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi i zwiedzaniu. „Fundusze Europejskie.

Badanie kontrolne po Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

2021-11-04

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 12 do 24 listopada br. w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie kontrolne mające na celu oszacowanie błędu pokrycia i ocenę jakości danych pozyskanych w niedawno zakończonym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r. Wyniki badania kontrolnego, które zostanie przeprowadzone na losowo wybranej próbie 100 tys. mieszkań spisanych w NSP 2021 przez pracowników urzędów statystycznych, umożliwią udoskonalenie metodologii przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych.

Podsumowanie realizacji projektu pt. „Wyższe kompetencje zawodowe i językowe nauczycieli gwarancją profesjonalizmu i jakości w nauczaniu”

2021-10-20

19 października 2021 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie zakończyła się realizacja projektu pt. „Wyższe kompetencje zawodowe i językowe nauczycieli gwarancją profesjonalizmu i jakości w nauczaniu” finansowanego z programu POWER AE Mobilność Kadry Edukacji Dorosłych.

Umowa o dofinansowanie dla projektu „Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż al. 29 Listopada od ul. Żelaznej do ul. Woronicza w Krakowie - etap II strona wschodnia” podpisana

2021-10-19

6 października 2021 roku Gmina Miejska Kraków zawarła umowę o dofinansowanie dla projektu „Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż al. 29 Listopada od ul. Żelaznej do ul. Woronicza w Krakowie - etap II strona wschodnia”.

Narodowy Spis Powszechny 2021 - aktualne terminy

2021-09-24

Trwa wrześniowa akcja spisowa. Uruchomione zostaną punkty spisowe obsługiwane przez rachmistrzów spisowych

Narodowy Spis Powszechny 2021 - wrześniowa akcja spisowa.

2021-09-17

Trwa wrześniowa akcja spisowa. Uruchomione zostaną punkty spisowe obsługiwane przez rachmistrzów spisowych.

Gminne Biuro Spisowe uprzejmie informuje, że w dniu 18 września 2021 r. w godz. 8.00 – 15.00 będzie prowadzona akcja spisowa NSP 2021 w nw. lokalizacjach:

Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych ¾, Al.. Powstania Warszawskiego, ul. Wielickiej 28A oraz os. Zgody 2,

Zarządu Budynków Komunalnych przy ul. Czerwieńskiego 16,

Straż Miejska Miasta Krakowa przy ul. Dobrego Pasterza 116

Kampania promocyjna - poMOCne Fundusze Europejskie

2021-08-09

Ruszyła kolejna odsłona kampanii billboardowej promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce. Jej celem jest dotarcie do mieszkańców regionu z informacją nt. efektów wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy.

Znajdź