Aktualności

Narodowy Spis Powszechny 2021 - aktualne terminy

Trwa wrześniowa akcja spisowa. Uruchomione zostaną punkty spisowe obsługiwane przez rachmistrzów spisowych

Narodowy Spis Powszechny 2021 - wrześniowa akcja spisowa.

Trwa wrześniowa akcja spisowa. Uruchomione zostaną punkty spisowe obsługiwane przez rachmistrzów spisowych.

Gminne Biuro Spisowe uprzejmie informuje, że w dniu 18 września 2021 r. w godz. 8.00 – 15.00 będzie prowadzona akcja spisowa NSP 2021 w nw. lokalizacjach:

Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych ¾, Al.. Powstania Warszawskiego, ul. Wielickiej 28A oraz os. Zgody 2,

Zarządu Budynków Komunalnych przy ul. Czerwieńskiego 16,

Straż Miejska Miasta Krakowa przy ul. Dobrego Pasterza 116

Kampania promocyjna - poMOCne Fundusze Europejskie

Ruszyła kolejna odsłona kampanii billboardowej promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce. Jej celem jest dotarcie do mieszkańców regionu z informacją nt. efektów wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy.

Podjęto uchwałę przyznającą dofinansowanie dla projektu „Zachodnia obwodnica Zielonek”

1 lipca 2021 roku Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę o przyznaniu dofinansowania dla projektu „Zachodnia obwodnica Zielonek”. Zadanie realizowane jest w partnerstwie pomiędzy Województwem Małopolskim a Gminą Miejską Kraków. W ramach projektu Miasto zrealizuje odcinek drogi od ul. Pachońskiego do granicy Miasta Krakowa wraz z łącznikiem do ul. Glogera i rozbudową ul. Glogera.

Małopolska dla Klimatu - Kraków partnerem nowego Projektu Zintegrowanego Life

Gmina Miejska Kraków podpisała umowę o współpracy partnerskiej na realizację zintegrowanego projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”. Wspólnie z innymi 25 partnerami z terenu Małopolski działać będą na rzecz ograniczenia negatywnych skutków globalnego kryzysu klimatyczno-środowiskowego.

Spotkanie partnerów w ramach projektu RU:RBAN

W dniach 7 i 8 czerwca Kraków gościł partnerów zagranicznych projektu RU:RBAN realizowanego przez Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach programu Urbact III. Partnerzy spotkali się po raz pierwszy od ponad roku na żywo, wcześniejsze spotkania odbywały się wyłącznie w formule online.

Umowa o dofinansowanie dla projektu „Budowa przystanku kolejowego SKA Kraków „Prądnik Czerwony” wraz z budową parkingu typu Park & Ride” podpisana

28 maja 2021 roku Gmina Miejska Kraków zawarła umowę o dofinansowanie dla projektu „Budowa przystanku kolejowego SKA „Kraków Prądnik Czerwony” wraz z budową parkingu typu Park & Ride”.

Gmina podpisała umowę o dofinansowanie na termomodernizację kolejnych budynków oświatowych

W dniu 25 maja br. Gmina podpisała umowę o dofinansowanie dla projektu pt.: „Termomodernizacja budynków oświatowych Gminy Miejskiej Kraków”. Zadanie jest realizowane w ramach Poddziałania 4.3.1 Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej - ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Koszty całkowite inwestycji: 5 914 856,58 zł, w tym dofinansowanie: 2 327 700,80 zł.

Konkurs „Aktywni mieszkańcy w Małopolsce” w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Poniżej zamieszczono informację przekazaną z GUS dotyczącą konkursu „Aktywni mieszkańcy w Małopolsce” w ramach promocji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Podpisano umowę na realizację projektu Małopolska – cel podróży

W marcu podpisano umowę na realizację projektu pn. „Małopolska - cel podróży” , który zakłada wsparcie dla rozwoju turystyki Małopolski i Krakowa w kontekście przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 z wykorzystaniem w działaniach promocyjnych najbardziej rozpoznawalnego na świecie polskiego brandu turystycznego jakim jest marka Krakowa.