Fundusze europejskie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Wielki Test Wiedzy o Unii Europejskiej! Pula nagród to aż 5 tys. zł!

2024-02-28

Zapraszamy 16 marca do Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie przy ul. Wawrzyńca 15.

Odpowiedzieć trzeba na 60 pytań jednokrotnego wyboru. Połowa będzie dotyczyć ogólnej wiedzy o Unii Europejskiej, m.in. jej funkcjonowania, instytucji, programów, historii europejskiej integracji, a także ludzi tworzących wspólnotę. Druga połowa pytań dotyczyć będzie Krakowa w Unii - warto więc sprawdzić m.in., jakie inwestycje były współfinansowane przez Unię Europejską.

Baner programu Life

Gmina Miejska Kraków wśród najbardziej aktywnych beneficjentów środków w programie LIFE w Polsce

2024-01-16

W dniu 11 stycznia br. w Warszawie odbył się dzień informacyjny Programu LIFE. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele Europejskiej Agencji Wykonawczej do spraw Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA), Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały efekty 15 lat zaangażowania NFOŚiGW we wspieranie projektów LIFE w Polsce. Zostały również przyznane wyróżnienia dla najbardziej zaangażowanych Beneficjentów LIFE. Wśród nagrodzonych znalazła się Gmina Miejska Kraków.

Plakat Programu Regiostars 2023

Krakowski projekt Dynaxibility4CE otrzymał prestiżową nagrodę Komisji Europejskiej w ramach konkursu REGIOSTARS!

2024-01-08

REGIOSTARS to coroczny konkurs organizowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej i jest znakiem „doskonałości” projektów finansowanych przez UE. W wakacje informowaliśmy, że Dynaxibility4CE został wybrany do grona finalistów REGIOSTARS edycja 2023. Z 228 aplikacji wyłoniono 30 najlepszych – teraz przyszedł czas na finał. Dynaxibility4CE został doceniony przez jury jako najlepszy projekt w kategorii „Łącząc Europę".

Poradnik „Energia w Gminie”

2024-01-04

Przedstawiamy kolejną edycję poradnika "Energia w Gminie", który ma za zadanie dostarczenie w pigułce wszelkich niezbędnych informacji na temat termomodernizacji budynków, dzięki czemu można bedzie dobrze zaplanować taką inwestycję.
W Poradniku znaleźć można podstawowe informacje o tym, na czym polega termomodernizacja, jakie są aktualnie obowiązujące przepisy w Polsce i Unii Europejskiej w tym zakresie, a także gdzie szukać dofinansowania do projektów termomodernizacyjnych.

 

obrazek przedstawia logo programu Horyzont Europa

ZBK rozpoczął realizację innowacyjnego projektu badawczego FuturHist

2024-01-03

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie bierze udział w międzynarodowym projekcie badawczo- innowacyjnym FuturHist (Zintegrowane typologiczne podejście mające na celu wyznaczenie kierunków przyszłego rozwoju europejskich budynków historycznych w zakresie przejścia na czystą energię). Celem projektu jest wypracowanie skutecznych i efektywnych kosztowo rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie zapotrzebowania budynków historycznych na energię o min. 60% przy zachowaniu ich wartości historycznych i kulturowych.

Logo programu CEF

Premetro w Krakowie: jaki etap prac?

2023-12-29

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie jest w trakcie realizacji umowy na uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla pierwszego etapu premetra. Jest to kolejny etap procesu inwestycyjnego, który został zapoczątkowany w czerwcu 2021, kiedy to zostało opracowane “Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”. Jego koszt został dofinansowany w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF).

Plakat przedstawiający informację o wyborach do Rad Dzielnic Miasta Krakowa

Wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa

2023-11-17

Wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa w 2023 r. zarządzono na dzień 10 grudnia 2023 r.

Podsumowanie realizacji projektu „Lepszy nauczyciel - bardziej nowoczesna, innowacyjna szkoła”, Program Erasmus+

2023-11-07

23 października 2023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie zakończyła się realizacja projektu pn. „Lepszy nauczyciel - bardziej nowoczesna, innowacyjna szkoła”, finansowanego z Programu Unii Europejskiej Erasmus+ Mobilność Kadry Edukacji Dorosłych.

Logo Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 - 2020

Kolejna ścieżka rowerowa z dofinansowaniem unijnym

2023-09-01

31 sierpnia br. została podpisana umowa o dofinansowanie dla projektu: Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Rudawy. Projekt jest realizowany w ramach poddziałania 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski – zit, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

grafika przedstawia dziewczynkę przy laptopie zachęcającą do udziału w budżecie obywatelskim

Dziesiąta, jubileuszowa edycja budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa

2023-08-30

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Już tylko 25 dni zostało do głosowania w ramach tegorocznej 10. jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Oddać swoje głosy będzie można od 22 września do 6 października. Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, bez względu na wiek czy zameldowanie.

Znajdź