Fundusze europejskie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

grafika przedstawia logo obchodów 20-lecia w UE

Obchody 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej: podsumowanie dni otwartych oraz konkursu plastycznego dla dzieci

2024-04-05

W ramach obchodów 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w cztery weekendy marca swoje drzwi otworzyły instytucje miejskie, które otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej. Na odwiedzających w każdym wieku czekało wiele atrakcji.

grafika przedstawia logo obchodów 20-lecia w UE

Trwają obchody 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej. Świętuj razem z nami!

2024-03-21

Trwają obchody 20-lecia obecności Krakowa w Unii Europejskiej. Większość imprez już za nami. Przeczytaj relację z minionych wydarzeń i dołącz do wspólnego świętowania jeszcze w marcu!

Muzeum Nowej Huty w dawnym kinie Światowid z dofinansowaniem z programu FEnIKS

2024-03-07

W 2023 roku Muzeum złożyło wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu modernizacji i rozbudowy budynku dawnego kina Światowid na potrzeby Muzeum Nowej Huty. 6 marca Ministerstwo poinformowało o przyznaniu dofinansowania w wysokości 76 466 590,90 zł z Funduszy Europejskich na Infrastrukturę w ramach programu FEnIKS (Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko).

Funkcjonowanie ekodoradców w gminie z dofinansowaniem unijnym

2024-03-07

Projekt Gminy Miejskiej Kraków pt.: „Wdrożenie Programu Ochrony Powietrza w Gminie Miejskiej Kraków - funkcjonowanie Ekodoradców” został wybrany do dofinansowania w ramach Programu: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Działania: Wdrażanie Programu ochrony powietrza.

grafika przedstawia logo obchodów 20-lecia w UE

Inauguracja obchodów 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej

2024-03-04

Za nami pierwsze imprezy związane z obchodami 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej. W ciągu ostatnich kilku dni miały miejsce: konferencja, weekend z dniami otwartymi w instytucjach miejskich oraz inauguracja gry terenowej. Wszystko pod hasłem: "Kraków - tu żyje się europejsko!".

Wielki Test Wiedzy o Unii Europejskiej! Pula nagród to aż 5 tys. zł!

2024-02-28

Zapraszamy 16 marca do Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie przy ul. Wawrzyńca 15.

Odpowiedzieć trzeba na 60 pytań jednokrotnego wyboru. Połowa będzie dotyczyć ogólnej wiedzy o Unii Europejskiej, m.in. jej funkcjonowania, instytucji, programów, historii europejskiej integracji, a także ludzi tworzących wspólnotę. Druga połowa pytań dotyczyć będzie Krakowa w Unii - warto więc sprawdzić m.in., jakie inwestycje były współfinansowane przez Unię Europejską.

Baner programu Life

Gmina Miejska Kraków wśród najbardziej aktywnych beneficjentów środków w programie LIFE w Polsce

2024-01-16

W dniu 11 stycznia br. w Warszawie odbył się dzień informacyjny Programu LIFE. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele Europejskiej Agencji Wykonawczej do spraw Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA), Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały efekty 15 lat zaangażowania NFOŚiGW we wspieranie projektów LIFE w Polsce. Zostały również przyznane wyróżnienia dla najbardziej zaangażowanych Beneficjentów LIFE. Wśród nagrodzonych znalazła się Gmina Miejska Kraków.

Plakat Programu Regiostars 2023

Krakowski projekt Dynaxibility4CE otrzymał prestiżową nagrodę Komisji Europejskiej w ramach konkursu REGIOSTARS!

2024-01-08

REGIOSTARS to coroczny konkurs organizowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej i jest znakiem „doskonałości” projektów finansowanych przez UE. W wakacje informowaliśmy, że Dynaxibility4CE został wybrany do grona finalistów REGIOSTARS edycja 2023. Z 228 aplikacji wyłoniono 30 najlepszych – teraz przyszedł czas na finał. Dynaxibility4CE został doceniony przez jury jako najlepszy projekt w kategorii „Łącząc Europę".

Poradnik „Energia w Gminie”

2024-01-04

Przedstawiamy kolejną edycję poradnika "Energia w Gminie", który ma za zadanie dostarczenie w pigułce wszelkich niezbędnych informacji na temat termomodernizacji budynków, dzięki czemu można bedzie dobrze zaplanować taką inwestycję.
W Poradniku znaleźć można podstawowe informacje o tym, na czym polega termomodernizacja, jakie są aktualnie obowiązujące przepisy w Polsce i Unii Europejskiej w tym zakresie, a także gdzie szukać dofinansowania do projektów termomodernizacyjnych.

 

obrazek przedstawia logo programu Horyzont Europa

ZBK rozpoczął realizację innowacyjnego projektu badawczego FuturHist

2024-01-03

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie bierze udział w międzynarodowym projekcie badawczo- innowacyjnym FuturHist (Zintegrowane typologiczne podejście mające na celu wyznaczenie kierunków przyszłego rozwoju europejskich budynków historycznych w zakresie przejścia na czystą energię). Celem projektu jest wypracowanie skutecznych i efektywnych kosztowo rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie zapotrzebowania budynków historycznych na energię o min. 60% przy zachowaniu ich wartości historycznych i kulturowych.

Znajdź