Projekt Szkoła nauczycielką życia zwycięzcą w ogólnopolskim konkursie EDUinspiracje 2015

Miło nam poinformować, że krakowski projekt pn. Szkoła nauczycielką życia został zwycięzcą w ogólnopolskim konkursie EDUinspiracje 2015 na najlepszy projekt finansowany ze środków europejskich.  Projekt nagrodzono w kategorii Współpraca pomiędzy Polską a Norwegią, Islandią i Liechtensteinem. Projekt Szkoła nauczycielką życia był realizowany w XIII LO w latach 2013-2015, a finansowany z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu EOG.

Projekt Szkoła nauczycielką życia zwycięzcą w ogólnopolskim konkursie EDUinspiracje 2015
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

Uroczysta gala, podczas której ogłoszono zwycięzców odbyła się w dniu 24 listopada 2015 w Warszawie.


Konkurs EDUinspiracje organizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W bieżącym roku konkurs  odbywał się on pod hasłem: "Dobry rezultat – trwałe oddziaływanie" i miał na celu wyłonienie takich projektów dofinansowywanych przez FRSE, których idee i rezultaty są trwałe, skutecznie upowszechniane, a poprzez ich uniwersalność będzie je można zastosować również po zakończeniu realizacji projektu.
Taki właśnie ogromny potencjał dostrzeżono w polsko - norweskim projekcie: „Szkoła nauczycielką życia”.

Relacja z gali wręczenia edukacyjnych oskarów:
http://eduinspiracje.org.pl/edukacyjne-oscary-rozdane/

Reportaż z gali wręczenia edukacyjnych oskarów:
http://eduinspiracje.org.pl/reportaz-z-gali-wreczenia-nagrod-edukacyjnych-frse/

Informacja na stronie internetowej projektu:
http://stol2013pl.weebly.com/aktualno347ci.html

Pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA BIERNAT
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także
W dniu 15.02.2018 r Gmina Miejska Kraków podpisała umowy o dofinansowanie dla czterech ścieżek rowerowych: Budowa ścieżki rowerowej od ul. Powstańców wzdłuż ulic Strzelców i  Lublańskiej do estakady  wraz z dostosowaniem tunelu łączącego ulice Brogi-Rakowicka do ruchu rowerowego w Krakowie (całkowita wartość projektu ok. 5,56 mln zł, w tym ok. 4,42 mln dofinansowanie z UE) Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Zakopiańskiej na odcinku od pętli tramwajowej w Łagiewnikach do przystanku tramwajowego przy ul. Siostry Faustyny (całkowita wartość projektu ok. 1,23 mln zł, w tym ok. 1,04 mln dofinansowanie z UE) Budowa ścieżki rowerowej na odcinkach: od Klasztoru Sióstr Norbertanek do istniejącego odcinka ścieżki przy Moście Zwierzynieckim, od ul. Wioślarskiej do ul. Jodłowej oraz od ul. Mirowskiej do granicy miasta Krakowa (całkowita wartość projektu ok. 5,43 mln zł, w tym ok. 3,33 mln dofinansowanie z UE) Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Babińskiego i Skotnickiej od ul. Bunscha do ul. Trockiego w Krakowie (całkowita wartość projektu ok. 2,17 mln zł, w tym ok. 1,84 mln dofinansowanie z UE) W dniu 05.03.2018 r. Gmina Miejska Kraków podpisała umowę o dofinansowanie dla kolejnej ścieżki rowerowej „Budowa ścieżki rowerowej od ul. Powstańców wzdłuż ulic Piasta Kołodzieja, Srebrnych Orłów, Wiślickiej w Krakowie” Całkowita wartość projektu to ok. 5,76 mln zł, w tym ok. 4,23 mln dofinansowanie z UE Inwestycje realizowane są w ramach Poddziałania 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski – ZIT, Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.