Fundusze europejskie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowski projekt Dynaxibility4CE otrzymał prestiżową nagrodę Komisji Europejskiej w ramach konkursu REGIOSTARS!

REGIOSTARS to coroczny konkurs organizowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej i jest znakiem „doskonałości” projektów finansowanych przez UE. W wakacje informowaliśmy, że Dynaxibility4CE został wybrany do grona finalistów REGIOSTARS edycja 2023. Z 228 aplikacji wyłoniono 30 najlepszych – teraz przyszedł czas na finał. Dynaxibility4CE został doceniony przez jury jako najlepszy projekt w kategorii „Łącząc Europę".

Partnerski projekt Dynaxibility4CE realizowany był w ramach programu Interreg Europa Środkowa przez Zarząd Transportu Publicznego. Miał on na celu zwiększenie zdolności władz odpowiedzialnych za transport publiczny do radzenia sobie z tymi nowymi trendami, poprzez opracowywanie strategii i narzędzi, które wzmacniają ich możliwości planowania, czyniąc je tym samym kluczowymi podmiotami w tworzeniu niskoemisyjnych systemów mobilności w miastach i regionach.

Dzięki niemu przygotowano założenia do Strefy Czystego Transportu oraz stworzono Plan Działań na rzecz rozwoju Mobilności jako Usługi (MaaS) w Krakowie i okolicach. Polega on m.in. na łączeniu usług oferowanych przez firmy prywatne z usługami publicznego transportu zbiorowego (np. wynajmu hulajnóg czy rowerów elektrycznych).

Więcej o nagrodzie REGIOSTARS dla Dynaxibility4CE na stronie programu Interreg Central Europe: REGIOSTARS: Dynaxibility4CE wins prestigious European award - Interreg Central Europe (interreg-central.eu)

pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA BIERNAT
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Data publikacji: 2024-01-08
Data aktualizacji: 2024-01-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź