Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serdecznie zachęcamy do udziału w III edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, która odbędzie się w terminie od 12 do 15 maja 2016 r.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

Koordynatorem akcji jest Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Tegoroczna edycja ma szczególny, międzynarodowy charakter, gdyż stanowi część wydarzenia pn. Open EU Project Days, organizowanego przez Komisje Europejską. Zasadą udziału jest bezpłatne lub ze zniżką „udostępnienie” swojego projektu mieszkańcom regionu przynajmniej na jeden dzień w trakcie trwania akcji. Pokazanie miejsc niedostępnych na co dzień np. laboratoria naukowe, kulisy teatrów, zorganizowanie bezpłatnych warsztatów na różnorodne tematy: od tanecznych, poprzez ćwiczenie kompetencji miękkich, aż do artystycznych, wejścia do instytucji kultury, atrakcje dla rodzin z dziećmi, konkursy, zawody i zajęcia sportowe.

Dzięki udziałowi w Dniach Otwartych uzyskają Państwo możliwość dodatkowej promocji projektu i staną się uczestnikami ogólnopolskiej akcji organizowanej pod wspólnym szyldem. Instytucja koordynująca będzie zachęcać do udziału w Dniach Otwartych poprzez ogólnopolską kampanię promocyjną oraz relację w mediach ogólnopolskich z wybranych wydarzeń. Dodatkowo, wszystkie wydarzenia zostaną przedstawione na stronie: www.dniotwarte.eu, a projektodawcy otrzymają pakiety gadżetów promocyjnych.

Warunkiem uczestnictwa w Dniach Otwartych jest dokonanie przez Beneficjenta - w terminie od 5 do 22 kwietnia - zgłoszenia poprzez wypełnienie i przesłanie elektronicznego formularza zgłoszeniowego za pośrednictwem strony internetowej www.dniotwarte.eu

W razie pytań prosimy o kontakt z Departamentem Zarządzania Programami Operacyjnymi UMWM.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA BIERNAT
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także
W dniu 15.02.2018 r Gmina Miejska Kraków podpisała umowy o dofinansowanie dla czterech ścieżek rowerowych: Budowa ścieżki rowerowej od ul. Powstańców wzdłuż ulic Strzelców i  Lublańskiej do estakady  wraz z dostosowaniem tunelu łączącego ulice Brogi-Rakowicka do ruchu rowerowego w Krakowie (całkowita wartość projektu ok. 5,56 mln zł, w tym ok. 4,42 mln dofinansowanie z UE) Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Zakopiańskiej na odcinku od pętli tramwajowej w Łagiewnikach do przystanku tramwajowego przy ul. Siostry Faustyny (całkowita wartość projektu ok. 1,23 mln zł, w tym ok. 1,04 mln dofinansowanie z UE) Budowa ścieżki rowerowej na odcinkach: od Klasztoru Sióstr Norbertanek do istniejącego odcinka ścieżki przy Moście Zwierzynieckim, od ul. Wioślarskiej do ul. Jodłowej oraz od ul. Mirowskiej do granicy miasta Krakowa (całkowita wartość projektu ok. 5,43 mln zł, w tym ok. 3,33 mln dofinansowanie z UE) Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Babińskiego i Skotnickiej od ul. Bunscha do ul. Trockiego w Krakowie (całkowita wartość projektu ok. 2,17 mln zł, w tym ok. 1,84 mln dofinansowanie z UE) W dniu 05.03.2018 r. Gmina Miejska Kraków podpisała umowę o dofinansowanie dla kolejnej ścieżki rowerowej „Budowa ścieżki rowerowej od ul. Powstańców wzdłuż ulic Piasta Kołodzieja, Srebrnych Orłów, Wiślickiej w Krakowie” Całkowita wartość projektu to ok. 5,76 mln zł, w tym ok. 4,23 mln dofinansowanie z UE Inwestycje realizowane są w ramach Poddziałania 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski – ZIT, Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.