Relacja z Festynu Wielkanocnego na Azorach

W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia br, na placu za Kościołem Parafialnym odbył się Azorski Festyn Wielkanocny, zorganizowany przez Biuro Funduszy Europejskich w ramach projektu USER oraz pracowników i studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Relacja z Festynu Wielkanocnego na Azorach
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

Celem imprezy była animacja przestrzeni publicznej osiedla: organizacja gier i zabaw dla dzieci oraz integracja mieszkańców. Podczas festynu dorośli mieli okazję ocenić prace studentów architektury dotyczące zagospodarowania przestrzeni publicznej na Azorach oraz wziąć udział w loterii fantowej. Zbierane były również ich opinie na temat potrzeb osiedla oraz pomysły na zaradzenie występującym tam problemom. Materiały te zostaną wykorzystane do opracowania diagnozy oraz projektów, które zostaną zamieszczone w Lokalnym Planie Działania dla osiedla Azory.

Najbardziej z festynu cieszyły się jednak dzieci, które miały okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych zorganizowanych przez studentów, jak np. gry w kręgle czy wyścigi w toczeniu wielkanocnych pisanek. Dzieci chętnie też brały udział w warsztatach plastycznych, gdzie mogły tworzyć świąteczne ozdoby: kolorować obrazki o tematyce świątecznej, wyplatać koszyczki z gazetowej wikliny lub malować styropianowe jajeczka. Dużym powodzeniem cieszyły się też warsztaty orgiami oraz malowanie twarzy. Za udział w konkursach i warsztatach dzieci zbierały pieczątki, które mogły wymienić na losy w loterii fantowej. Nagrodami były książki, gry, maskotki, a w szczególności przepiękne ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci z osiedlowego Klubu Kultury Vademecum.

Festyn zakończył się rozstrzygnięciem konkursu na palmę wielkanocną oraz budowaniem przez dzieci świątecznego kurczaka oraz zajączka z materiałów odnawialnych (pudeł, kartonów i butelek PET).

Pokaż metkę
Osoba publikująca: BEATA PIŚKIEWICZ-BYCZYŃSKA
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także