Literacka Małopolska nominowana do nagrody

Literacka Małopolska znalazła się w prestiżowym gronie nominowanych do nagrody Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich. W konkursie biorą udział najlepsze przedsięwzięcia dotyczące rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

Literacka Małopolska nominowana do nagrody
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

Projekt Krakowskiego Biura Festiwalowego został nominowany do nagrody w kategorii Produkt Promocyjny 2014. Głosować można do 2 maja za pośrednictwem strony: www.polskapieknieje.gov.pl.

Opracowując koncepcję projektu Literacka Małopolska od początku przyjęliśmy ambitny cel: uzyskanie przez Kraków tytułu Miasta Literatury UNESCO. Zaplanowaliśmy więc szereg działań promocyjnych w Polsce i za granicą, które pomogłyby nam zdobyć to prestiżowe miano. Skupiliśmy się m.in. na dużych wydarzeniach literackich oraz promocji w internecie – mówi Izabela Helbin Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

O zwycięstwo w każdej z siedmiu kategorii konkursu rywalizować będzie łącznie 18 projektów, które zostały wybrane spośród 273 zgłoszeń. Wybór laureatów w konkursie jest dwustopniowy. W pierwszym etapie Kapituła Konkursu wytypowała projekty nominowane w każdej kategorii. W drugim etapie Kapituła wybierze 7 Cudów Funduszy Europejskich spośród nominowanych. Zwycięzców poznamy na przełomie maja i czerwca.

Konkurs jest obecny także w internecie, gdzie zwycięski projekt wybierany jest przez internautów.

Zachęcamy wszystkich do udziału w głosowaniu internetowym. Głosować można do 2 maja 2014 r. poprzez stronę: www.polskapieknieje.gov.pl.

Projekt Literacka Małopolska jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Więcej o projekcie można znaleźć na stronie www.biurofestiwalowe.pl.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA DŁUGOSZ
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także