Fundusze europejskie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Otwarte Konkursy w Klastrze 2 Horyzont Europa - 264 mln euro na projekty sektora kulturalno-kreatywnego

20 stycznia 2022 r. Komisja Europejska otworzyła nabór w nowym konkursie Klastra 2 programu Horyzont Europa: Kultura, kreatywność i społeczeństwo włączające. Budżet przeznaczony na ten konkurs opiewa na 264 mln euro. Wnioski można składać do 20 kwietnia 2022 r.

Do składania wniosków projektowych zaproszone są konsorcja składające się z co najmniej trzech niezależnych organizacji z trzech różnych krajów (z których dwie w państwach członkowskich UE lub krajach stowarzyszonych). Wnioski będą oceniane przez niezależnych ekspertów Komisji Europejskiej. Wyniki oceny powinny być znane do 20 grudnia 2022 r. Koordynatorzy wybranych do finansowania projektów zostaną zaproszeni do podpisania umowy grantowej i realizacja projektów rozpocznie się w styczniu 2023 r.

Do wyboru jest 29 tematów konkursowych. Tematyka dotyczy badań i innowacji w obszarach demokracji, dziedzictwa kulturowego, sektorów kreatywnych (w tym m.in. przemysłu filmowego i muzycznego), rynków pracy czy ekonomii. Zestawienie poszczególnych tematów konkursowych zamieszczone jest na stronie: kpk.gov.pl. Dla każdego z tematów konkursowych dostępne są wymagane dokumenty programowe i konkursowe.

pokaż metkę
Osoba publikująca: ADAM MICHALUK
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Data publikacji: 2022-01-31
Data aktualizacji: 2022-02-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź