Konkurs „Aktywni mieszkańcy w Małopolsce” w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Poniżej zamieszczono informację przekazaną z GUS dotyczącą konkursu „Aktywni mieszkańcy w Małopolsce” w ramach promocji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Konkurs „Aktywni mieszkańcy w Małopolsce” w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021
Fot. WFTA/ Materiały prasowe

 

                              KRK-OBR03.641.8.2021                                                                                                                

                                                                                                                                                  Kraków, 21 maja 2021 r.

 

 

Szanowni Państwo,

W ramach promocji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje konkurs „Aktywni mieszkańcy w Małopolsce”. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców województwa,  którzy poprzez udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, mają możliwość wypromowania swojej gminy oraz wsparcia znajdujących się na jej terenie jednostek oświatowo-kulturalnych.

Głównym celem konkursu jest promocja NSP 2021 oraz zachęcenie mieszkańców województwa małopolskiego do aktywnego i licznego uczestnictwa w spisie.

Według założeń konkursu co 2 tygodnie gmina o największym procentowym przyroście liczby spisanych w danej edycji mieszkańców wygrywa nagrody. Po zakończeniu danej edycji, obliczony zostanie dla każdej gminy
w województwie małopolskim przyrost liczby mieszkańców, którzy zostali spisani w NSP 2021 w czasie trwania edycji. Przyrost ten jest wyrażoną w punktach procentowych różnicą między odsetkiem osób spisanych w gminie na początku i na końcu edycji.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie  https://krakow.stat.gov.pl/narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-2021/konkursy/

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez e-mail: obr_krk@stat.gov.pl lub telefonicznie: +48 695 255 538.

Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o rozpowszechnienie informacji o konkursie w podległych Państwu instytucjach oraz lokalnych społecznościach. Liczę, że razem uda nam się zwiększyć świadomość wagi spisów powszechnych i badań statystycznych w społeczeństwie oraz zachęcić jak największą liczbę osób do wzięcia udziału w NSP 2021.

 

Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego

Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie

Agnieszka Szlubowska

pokaż metkę
Osoba publikująca: ADAM MICHALUK
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także