Fundusze europejskie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Umowa o dofinansowanie dla projektu „Rewitalizacja i adaptacja zachowanych zabytkowych części Fortu 52 A „Łapianka” wraz z rozbudową w celu utworzenia Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego w Krakowie” podpisana

24 czerwca 2019 roku Gmina Miejska Kraków zawarła umowę o dofinansowanie dla projektu „Rewitalizacja i adaptacja zachowanych zabytkowych części Fortu 52 A „Łapianka” wraz z rozbudową w celu utworzenia Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego w Krakowie”.

Projekt dotyczy rewitalizacji i przystosowanie do funkcji instytucji kultury obiektu pomilitarnego (poprzemysłowego) Fortu 52 a Łapianka.

Przedmiot inwestycji:

a. prace odtworzeniowe terenu

b. remont i budowa nawierzchni drogowych

c. budowa nowej części kubaturowej zespołu MCRH położonej w kierunku południowym od budynku koszar szyjowych

d. zagospodarowanie terenu

Wartość inwestycji została określona na 20 952 505,07 zł, a dofinansowanie wyniesie  5 198 458,22 zł. Zakończenie zadania realizowanego w ramach Działania 11.4 Rewitalizacja terenów poprzemysłowych RPO WM planowane jest na koniec 2020 roku.

pokaż metkę
Autor: Umowa o dofinansowanie dla projektu „Rewitalizacja i adaptacja zachowanych zabytkowych części Fortu 52 A „Łapianka” wraz z rozbudową w celu utworzenia Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego w Krakowie” p
Osoba publikująca: ADAM MICHALUK
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Data publikacji: 2019-06-27
Data aktualizacji: 2019-06-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź