Słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego na praktykach w Londynie w ramach projektu Erasmus+

W dniach od 11-24.02.2018 r. dwunastu słuchaczy Szkoły Policealnej dla Dorosłych w zawodach technik administracji oraz technik informatyk wzięło udział w praktykach zawodowych w przedsiębiorstwach w Londynie. Praktyki odbyły się w ramach właśnie zakończonego projektu pt.„Zagraniczna praktyka szansą na rozwój osobisty i zawodowy” dofinansowanego z programu Erasmus+.

Słuchacze w zawodzie technik administracji (10 osób) odbyli praktyki, m.in. w biurach nieruchomości - Warwick Estate Agents, Empire Estates, Daniels Kensal Rise, kancelarii prawnej - Amstrong and Co Solicitors, renomowanej szkole językowej - Central School of English, biurze rachunkowym - Insurance Claims Accommodation Bureau oraz firmach Mother Nature Science, Commun-IT i National Algerian Centre.

Z kolei słuchacze w zawodzie technik informatyk (2 osoby) odbyli praktyki w firmie informatycznej Stamford Hill Computers.

Instytucją pośredniczącą w zorganizowaniu praktyk był renomowany ADC College w Londynie. Słuchacze otrzymali certyfikaty poświadczające odbycie praktyk zawodowych w poszczególnych przedsiębiorstwach wydane przez ADC College w Londynie, certyfikaty wystawione przez Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz referencje od pracodawców.

Celem projektu było uzyskanie przez uczestników dodatkowych kompetencji zawodowych dzięki poszerzeniu wiedzy i umiejętności z zakresu administracji i informatyki oraz wykorzystanie jej w praktyce w rzeczywistym, międzynarodowym środowisku pracy w czasie dwutygodniowych staży zawodowych w przedsiębiorstwach w Londynie.

Dodatkowo uczestnicy rozwinęli kompetencje językowe, zwłaszcza w zakresie posługiwania się językiem angielskim zawodowym oraz zdobyli nowe doświadczenia i kontakty zawodowe.

Przełamali barierę w komunikowaniu się i używaniu języka angielskiego podczas kontaktów z rodzimymi użytkownikami języka (byli zakwaterowani u angielskich rodzin) oraz poznali historię i kulturę Wielkiej Brytanii, zwiedzili zabytki i muzea w Londynie podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem oraz we własnym zakresie w czasie wolnym, m.in. Westminster – budynek parlamentu, Big Bena, katedrę Westminster Abbey, pałac Buckingham, zamek Tower, most Tower Bridge, katedrę St Paul’s, teatr szekspirowski Globe, Trafalgar Square, Piccadilly Circus oraz wspaniałe londyńskie muzea – Muzeum Brytyjskie, Muzeum Wiktorii i Alberta, Muzeum Nauki i Techniki, Muzeum Historii Naturalnej, Galerię Narodową oraz muzeum sztuki współczesnej Tate Modern.

W dniu 24 maja 2018 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Matejki na Osiedlu Szkolnym 21 w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie projektu pt. „Zagraniczna praktyka szansą na rozwój osobisty i zawodowy” nr 2016-1-PL.01-KA102-025512. Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej ze środków Erasmus+ wyniosło 26 306 euro.

Tagi: praca, edukacja