Sukces projektu „Szkoła nauczycielką życia” na międzynarodowej konferencji w Warszawie

Krakowskie XIII LO jako jedyna szkoła z Polski, otrzymała zaproszenie do zaprezentowania swojego projektu "Szkoła nauczycielką życia", podczas międzynarodowej konferencja pn. "Granty norweskie i EOG na rzecz międzynarodowej mobilności, współpracy i rozwoju w edukacji".

W dniu 25 listopada 2016 r. w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja pn. "Granty norweskie i EOG na rzecz międzynarodowej mobilności, współpracy i rozwoju w edukacji". Konferencja była podsumowaniem II edycji Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego wdrażanego w latach 2013-2016 finansowanego z funduszy norweskich i EOG.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały najlepsze i najciekawsze projekty, będące równocześnie dobrymi praktykami, wdrażanymi w wielu europejskich uczelniach. Krakowskie XIII LO jako jedyna szkoła z Polski, otrzymała zaproszenie do zaprezentowania swojego projektu "Szkoła nauczycielką życia", który był realizowany w latach 2013-2015 we współpracy ze szkołą średnią z Norwegii - Atlanten VGS.

Było to szczególne wyróżnienie, gdyż XIII LO znalazło się w elitarnym gronie najlepszych projektów realizowanych przez uczelnie wyższe. Sukces tego projektu był możliwy dzięki pracy i zaangażowaniu 25 nauczycieli XIII LO i 25 nauczycieli szkoły norweskiej Atlanten VGS oraz ponad 200 uczniów z obydwu szkół.

Więcej informacji na temat konferencji oraz samego projektu: http://www.xiii-lo.krakow.pl/strony/konferencja112016.html