Europejski program wymiany dla przedsiębiorców

Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców stanowi wsparcie dla przyszłych europejskich przedsiębiorców dla nabycia umiejętności, które są niezbędne do założenia lub prowadzenia własnej firmy w Europie.

Europejski program wymiany dla przedsiębiorców
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

W ramach programu początkujący przedsiębiorcy mają możliwość spotkania się i wymiany wiedzy oraz pomysłów na prowadzenie firmy z doświadczonymi przedsiębiorcami, u których przebywają i z którymi współpracują przez okres od 1 miesiąca do 6 miesięcy.

Pobyt ten jest częściowo finansowany przez Komisję Europejską. Korzyścią z udziału w programie jest czerpanie doświadczenia z kształcenia w miejscu pracy, w małym lub średnim przedsiębiorstwie w innym Państwie Uczestniczącym, jak również dostęp do nowych rynków, współpraca międzynarodowa i potencjalne możliwości współpracy z partnerami z zagranicy.

W programie może uczestniczyć:

- z jednej strony - początkujący przedsiębiorca, który:

• poważnie myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej opartej na wykonalnym biznes planie;

• prowadzi działalność gospodarczą nie dłużej niż 3 lata,

- z drugiej strony – doświadczony przedsiębiorca przyjmujący.

W celu udziału w programie należy złożyć wniosek przy użyciu narzędzia do rejestracji oraz wskazać preferowany lokalny punkt kontaktowy. Należy także zapoznać się z przewodnikiem początkującego przedsiębiorcy oraz przewodnikiem przyjmującego przedsiębiorcy.

Więcej informacji o programie jest dostępnych na stronie: http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/index.php

Pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA BIERNAT
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także