Informacje

Polsko-norweska współpraca

Podsumowanie bieżącej współpracy oraz dyskusja nad kolejną edycją Mechanizmów Finansowych po roku 2014 to główne tematy poruszane podczas spotkania wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej z Vidarem Helgesenem, ministrem spraw zagranicznych Norwegii.

Negocjacje POIiŚ na lata 2014-2020

1 lipca 2014 r. rozpoczynają się negocjacje Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 pomiędzy stroną polską, a Komisją Europejską. Celem spotkań trwających do 4 lipca 2014 r. jest omówienie i wypracowanie zapisów Programu, z którego wspierane będą m.in. takie obszary jak transport, środowisko i energetyka.

Pieniądze na nowe tramwaje

Kraków otrzyma unijną dotację na zakup 36 nowoczesnych tramwajów. 30 czerwca MPK SA podpisało umowę w tej sprawie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Budowa ICE Kraków na finiszu

Dobiegają końca prace związane z realizacją Centrum Kongresowego ICE Kraków. Na finiszu jest też budowa dróg dojazdowych do nowego, reprezentacyjnego gmachu. Koncertową inaugurację ICE Kraków zaplanowano na 16 i 17 października.

Muzeum AK z nagrodą

Projekt rewaloryzacji zabytkowej siedziby muzeum AK i jej adaptacji na potrzeby muzealne zdobył nagrodę w prestiżowym, międzynarodowym konkursie architektonicznym BRICK AWARD 2014.

VIII edycja konkursu Dobre praktyki EFS

Po raz ósmy Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogłosiło konkurs „Dobre praktyki EFS 2014". Konkurs przeznaczony jest dla beneficjentów realizujących projekty z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Kapitał Ludzki (PO KL).

Fundusze UE zmieniają Kraków na lepsze

Prawie 80 % internautów zdecydowanie pozytywnie ocenia zmiany, jakie zaszły w Krakowie w latach 2004-14 dzięki środkom z Unii Europejskiej. Tak przedstawiają się wyniki sondy prowadzonej na stronie miejskiego serwisu informacyjnego www.krakow.pl, od 5 maja do 4 czerwca 2014.

Spotkanie dla zainteresowanych współpracą transnarodową

Wkrótce zostaną ogłoszone nabory w ramach programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020. Aby zachęcić do współpracy podmioty z obydwu krajów, reprezentanci Polski i Niemiec w komitetach programów transnarodowych wraz z krajowymi punktami kontaktowymi organizują spotkanie 14 października 2014 r. w Berlinie.

Aktualizacja listy projektów indywidualnych dla POIŚ

Zakończyła się aktualizacja Listy projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Nowa lista obowiązuje z dniem jej publikacji na stronach internetowych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, tj. od 10 czerwca 2014 r.

Umowa na dofinansowanie poprawy jakości powietrza

W dniu 27 maja 2014 r. zawarto umowę pomiędzy Gminą Miejską Kraków a Ministerstwem Środowiska reprezentowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie projektu pt.: „Zintegrowany system monitorowania danych przestrzennych dla poprawy jakości powietrza w Krakowie".