Fundusze europejskie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Spotkanie partnerów w ramach projektu RU:RBAN

W dniach 7 i 8 czerwca Kraków gościł partnerów zagranicznych projektu RU:RBAN realizowanego przez Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach programu Urbact III. Partnerzy spotkali się po raz pierwszy od ponad roku na żywo, wcześniejsze spotkania odbywały się wyłącznie w formule online.

Seminarium w Krakowie było jednym z ostatnich spotkań projektowych, tak więc pierwsza część dedykowana była podsumowaniom prowadzonych działań.

Projekt dotyczy wsparcia rozwoju ogrodnictwa miejskiego, zarówno na etapie zakładania jak i przy utrzymywaniu ogrodów, w szczególności poprzez szkolenie liderów, ogrodników i przekazywanie know-how. Ogrody społeczne stanowią bowiem ważne narzędzie integracji społecznej i rewitalizacji miast.

W ramach projektu, Kraków jako pierwsze miasto w Polsce opracował ogólnomiejskie regulacje dotyczące zakładania i funkcjonowania ogrodów społecznych. Dzięki przełożeniu na grunt polski regulacji wprowadzonych w Rzymie, czyli u lidera projektu, krakowianie mają możliwość wykorzystać swój ogrodniczy potencjał. Druga część seminarium poświęcona była wizytom studyjnym.

Partnerzy zagraniczni odwiedzili 6 ogrodów społecznych: w Zesławicach, przy fundacji ALLIN, ogrody: „Klinówka”, „Macierzanki”, „Salwator” oraz ogródek przy szkole Podstawowej nr 106. Spotkania na miejscu z prowadzącymi je społecznikami i ogrodnikami stanowiły okazję do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk zarówno odnośnie formy i procedur zakładania ogrodów, jak i porad stricte związanych z ogrodnictwem. Ostatnim punktem była wizyta na dziedzińcu bocznym przy magistracie, gdzie uroczyście otworzono jedenasty krakowski ogród społeczny. Spotkanie to zwieńczyło wspólne sadzenie kwiatów i ziół.

Projekt RU:Rban powoli dobiega końca. Konferencja końcowa odbędzie się u lidera projektu, w Rzymie.

1.jpg-rurban
rurban
2.jpg-rurban
rurban
3.jpg-rurban
rurban
4.jpg-rurban
rurban
5.jpg-rurban
rurban
6.jpg-rurban
rurban
7.jpg-rurban
rurban
8.jpg-rurban
rurban
9.jpg-rurban
rurban
10.jpg-rurban
rurban
1.jpg-rurban
2.jpg-rurban
3.jpg-rurban
4.jpg-rurban
5.jpg-rurban
6.jpg-rurban
7.jpg-rurban
8.jpg-rurban
9.jpg-rurban
10.jpg-rurban
pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA BIERNAT
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Data publikacji: 2021-06-10
Data aktualizacji: 2021-06-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź