Świąteczne spotkania integrujące mieszkańców na osiedlu Azory

Koniec roku obfituje w różnego rodzaju spotkania integracyjne: opłatkowe, mikołajkowe czy przy choince. Nie inaczej było na osiedlu Azory gdzie w ostatnim czasie miało miejsce kilka imprez dla mieszkańców w każdym wieku.

Świąteczne spotkania integrujące mieszkańców na osiedlu Azory
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

Jednym z ważniejszych wydarzeń były obchody 5-lecia funkcjonowania Centrum Aktywności Senioralnej na Azorach. Gościem specjalnym była pani Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej Anna Okońska-Walkowicz, która pogratulowała seniorom ciekawych inicjatyw gdyż jak sama stwierdziła, Klub z Azorów jest dla niej inspiracją do współpracy z innymi krakowskimi klubami seniora. Przy okazji wręczyła dyplomy i nagrody dla aktorów z koła teatralnego działającego przy Centrum Aktywności Seniorów. Z okazji tego jubileuszu CAS otrzymał dwa torty. Jeden ufundowany przez Radę Dzielnicy IV, a drugi upieczony przez dzieci z zaprzyjaźnionej z CAS’em „Chatki Puchatka” prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

O bardzo dobrej współpracy pomiędzy seniorami a dziećmi z „Chatki Puchatka” i Punktu Aktywności Lokalnej na Azorach świadczyć też może kolejna inicjatywa, która miała miejsce w dniu 6 grudnia, czyli wspólne ubieranie choinki. Śliczne drzewko stanęło w ogrodzie społecznym i zostało przystrojone zabawkami i ozdobami własnoręcznie wykonanymi przez seniorów i dzieci. Pomimo smutnej aury pogodowej okolica od razu zrobiła się weselsza, kolorowe drzewko widać teraz z daleka!

Okazją do wspólnego świętowania, była także Wigilia przygotowana przez szkołę nr 119 z ulicy Czerwieńskiego przy współpracy z Centrum Aktywności Seniora, „Chatką Puchatka” oraz Punktem Aktywności Lokalnej. Grupy artystyczne ze szkoły zaprezentowały kilka tańców i piosenek świątecznych, następnie Święty Mikołaj wręczał wszystkim dzieciom i seniorom prezenty – kolejka wydawała się nie mieć końca, ale każdy odszedł z całkiem sporą paczką słodyczy i upominków. Na koniec imprezy miał miejsce poczęstunek, prawdziwy barszcz wigilijny z kapuśniaczkami oraz wiele rodzajów ciast i napoje. Była okazja do wspólnych rozmów, żartów i planów na kolejne miesiące.

Część gadżetów i poczęstunku, które pojawiły się na powyższych imprezach ufundowana była w ramach projektu URB-INCLUSION realizowanego przez Biuro Funduszy Europejskich UMK. Jednym z głównych jego celów jest wspieranie międzypokoleniowej integracji mieszkańców na osiedlu Azory, tak więc przedstawiciele Biura aktywnie uczestniczą w tego rodzaju inicjatywach.

pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA BIERNAT
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także