Festyn sąsiedzki na powitanie jesieni w ramach projektu URB-INCLUSION

Wakacje szybko minęły, przed nami kolejny rok szkolny, nadchodzi jesień. Żeby wykorzystać ostatnie słoneczne dni Punkt Aktywności Lokalnej, Centrum Aktywności Seniora oraz Biuro Funduszy Europejskich w ramach unijnego projektu Urb-Inclusion w dniu 8 września 2018 roku zorganizowały kolejne spotkanie sąsiedzkie na powitanie jesieni.

Festyn sąsiedzki na powitanie jesieni w ramach projektu URB-INCLUSION
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

Tradycyjnie wybrano miejsce w okolicach ogrodu społecznego, gdzie podziwiać można było jak pięknie wyrosły zioła i warzywa; chyba trudno o większą dynię i bujniejsze krzaki bazylii i melisy!

Jak zwykle nie zabrakło atrakcji dla dzieciaków: te nieco starsze upodobały sobie puszczanie ogromnych baniek mydlanych, te najmłodsze oddawały się igraszkom w basenie z kulkami i przechodzeniu przez tunel. Były też warsztaty robienia zwierzątek z balonów i malowanie twarzy.

Tak jak podczas festynu na powitanie lata nie zawiedli policjanci i strażacy, którzy pozwolili dzieciakom zasiąść za kierownicą swoich pojazdów i z entuzjazmem opowiadali im o swojej pracy. Licznie zgromadzeni Seniorzy także mieli swój kącik, by napić się kawy, poplotkować i poczuć sympatyczny klimat spotkania.

Wspólną zabawę umilił poczęstunek w postaci lodów włoskich, waty cukrowej i popcornu. Organizacja festynu była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu URB-INCLUSION, wspierającego działania integrujące mieszkańców dużych osiedli.

Piknik był także okazją do przeprowadzenia ankiet wśród mieszkańców osiedla w różnym wieku na temat oferty kulturalnej, edukacyjnej i wydarzeń organizowanych na Azorach; pytano także o wizję osiedla, poczucie bezpieczeństwa oraz o zainteresowanie imprezami w bliskim sąsiedztwie. Mieszkańcy chętnie opowiadali o tym jak mieszka się na osiedlu oraz zachodzących w ostatnich latach o zmianach. Ankietowani Seniorzy dzielili się opowieściami o swoich pracach artystycznych oraz wydarzeniach i wycieczkach organizowanych w ramach Centrum Aktywności Senioralnej.

Znamiennym jest, że niemal każdy ankietowany wyrażał życzenie, aby takich wydarzeń jak spotkania integrujące mieszkańców, festyny, pikniki czy imprezy międzypokoleniowe było na Azorach jak najwięcej!

pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA BIERNAT
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także