Festyn rodzinny na powitanie lata w ramach projektu URB-INCLUSION

W pierwszy dzień wakacji, na osiedlu Azory odbył się festyn pod hasłem „Powitanie Lata” zorganizowany przy współpracy Biura Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Krakowa w ramach unijnego projektu URB-INCLUSION, Punktu Aktywności Lokalnej „Azory”, Centrum Aktywności Senioralnej „Nie dzieli nas wiek” oraz osiedlowych szkół: Szkoły Podstawowej nr 119, Gimnazjum nr 14 i Liceum Ogólnokształcącego nr 14. Na ten dzień zapewniono szereg atrakcji dla całych rodzin.

Festyn rodzinny na powitanie lata w ramach projektu URB-INCLUSION
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

W szczególności najmłodsi uczestnicy nie mogli narzekać na nudę: były wspólne zabawy plenerowe, basen z kulkami, namioty, tunele, puszczanie ogromnych baniek mydlanych i wiele konkursów z drobnymi upominkami.

Dużą frajdą była możliwość obejrzenia z bliska samochodów służb ratowniczych straży pożarnej i policji. Dzieciaki mogły porozmawiać z funkcjonariuszami policji o ich ciężkiej pracy oraz przymierzyć hełmy strażaków.

Podczas festynu ogłoszono także wyniki konkursu fotograficznego „Najpiękniej ukwiecone miejsce na Azorach”, a laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody w kilku kategoriach wiekowych. Uczestnikami konkursu byli zarówno seniorzy, jak i dzieci. Przy okazji zorganizowana została wystawa najpiękniejszych prac.

Wszystkim podobał się też pokaz tańca klasycznego w wykonaniu tancerzy ze szkoły tańca „Art.Dance” oraz szalonej zumby, zaprezentowany przez dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 119.

Przy okazji, w prowadzonym przez Punkt Aktywności Lokalnej wspólnie z mieszkańcami Ogrodzie Społecznym zasadzono kilkadziesiąt nowych sadzonek ziół.

Uczestnikom festynu umilał czas poczęstunek w formie lodów włoskich, popcornu i waty cukrowej. Organizacja festynu była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu URB-INCLUSION, wspierającego działania integrujące mieszkańców dużych osiedli.

Pomimo pogody przypominającej raczej początek jesieni niż lata wszyscy doskonale się bawili. Zapraszamy na kolejny piknik integrujący mieszkańców osiedla Azory już 8 września.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA BIERNAT
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także
W dniu 15.02.2018 r Gmina Miejska Kraków podpisała umowy o dofinansowanie dla czterech ścieżek rowerowych: Budowa ścieżki rowerowej od ul. Powstańców wzdłuż ulic Strzelców i  Lublańskiej do estakady  wraz z dostosowaniem tunelu łączącego ulice Brogi-Rakowicka do ruchu rowerowego w Krakowie (całkowita wartość projektu ok. 5,56 mln zł, w tym ok. 4,42 mln dofinansowanie z UE) Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Zakopiańskiej na odcinku od pętli tramwajowej w Łagiewnikach do przystanku tramwajowego przy ul. Siostry Faustyny (całkowita wartość projektu ok. 1,23 mln zł, w tym ok. 1,04 mln dofinansowanie z UE) Budowa ścieżki rowerowej na odcinkach: od Klasztoru Sióstr Norbertanek do istniejącego odcinka ścieżki przy Moście Zwierzynieckim, od ul. Wioślarskiej do ul. Jodłowej oraz od ul. Mirowskiej do granicy miasta Krakowa (całkowita wartość projektu ok. 5,43 mln zł, w tym ok. 3,33 mln dofinansowanie z UE) Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Babińskiego i Skotnickiej od ul. Bunscha do ul. Trockiego w Krakowie (całkowita wartość projektu ok. 2,17 mln zł, w tym ok. 1,84 mln dofinansowanie z UE) W dniu 05.03.2018 r. Gmina Miejska Kraków podpisała umowę o dofinansowanie dla kolejnej ścieżki rowerowej „Budowa ścieżki rowerowej od ul. Powstańców wzdłuż ulic Piasta Kołodzieja, Srebrnych Orłów, Wiślickiej w Krakowie” Całkowita wartość projektu to ok. 5,76 mln zł, w tym ok. 4,23 mln dofinansowanie z UE Inwestycje realizowane są w ramach Poddziałania 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski – ZIT, Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.