Festyn rodzinny na powitanie lata w ramach projektu URB-INCLUSION

W pierwszy dzień wakacji, na osiedlu Azory odbył się festyn pod hasłem „Powitanie Lata” zorganizowany przy współpracy Biura Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Krakowa w ramach unijnego projektu URB-INCLUSION, Punktu Aktywności Lokalnej „Azory”, Centrum Aktywności Senioralnej „Nie dzieli nas wiek” oraz osiedlowych szkół: Szkoły Podstawowej nr 119, Gimnazjum nr 14 i Liceum Ogólnokształcącego nr 14. Na ten dzień zapewniono szereg atrakcji dla całych rodzin.

Festyn rodzinny na powitanie lata w ramach projektu URB-INCLUSION

W szczególności najmłodsi uczestnicy nie mogli narzekać na nudę: były wspólne zabawy plenerowe, basen z kulkami, namioty, tunele, puszczanie ogromnych baniek mydlanych i wiele konkursów z drobnymi upominkami.

Dużą frajdą była możliwość obejrzenia z bliska samochodów służb ratowniczych straży pożarnej i policji. Dzieciaki mogły porozmawiać z funkcjonariuszami policji o ich ciężkiej pracy oraz przymierzyć hełmy strażaków.

Podczas festynu ogłoszono także wyniki konkursu fotograficznego „Najpiękniej ukwiecone miejsce na Azorach”, a laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody w kilku kategoriach wiekowych. Uczestnikami konkursu byli zarówno seniorzy, jak i dzieci. Przy okazji zorganizowana została wystawa najpiękniejszych prac.

Wszystkim podobał się też pokaz tańca klasycznego w wykonaniu tancerzy ze szkoły tańca „Art.Dance” oraz szalonej zumby, zaprezentowany przez dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 119.

Przy okazji, w prowadzonym przez Punkt Aktywności Lokalnej wspólnie z mieszkańcami Ogrodzie Społecznym zasadzono kilkadziesiąt nowych sadzonek ziół.

Uczestnikom festynu umilał czas poczęstunek w formie lodów włoskich, popcornu i waty cukrowej. Organizacja festynu była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu URB-INCLUSION, wspierającego działania integrujące mieszkańców dużych osiedli.

Pomimo pogody przypominającej raczej początek jesieni niż lata wszyscy doskonale się bawili. Zapraszamy na kolejny piknik integrujący mieszkańców osiedla Azory już 8 września.