Małopolska w cyfrowym wydaniu

Wszyscy Małopolanie mogą już korzystać z nowoczesnego systemu informatycznego Cyfrowa Małopolska, który ma usprawnić kontakt on-line, w tym korzystanie z e-usług przez przedsiębiorców, inwestorów oraz obywateli na terenie województwa małopolskiego.

Małopolska w cyfrowym wydaniu
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

Aż z 128. najbardziej popularnych i możliwych do zelektronizowania usług można skorzystać w Małopolsce przez internet. Oznacza to oszczędność czasu w załatwianiu urzędowych spraw dla wszystkich osób, które posiadają tzw. Profil Zaufany ePUAP. Nowy system jest w pełni zintegrowany z ogólnopolskim systemem ePUAP, ale uwzględnia także specyfikę Małopolski.

Cyfrowa Małopolska to elektroniczne narzędzie nie tylko dla klientów Urzędu Marszałkowskiego, ale także dla gmin, powiatów, czy samorządów, które mogą bezpłatnie i dobrowolnie udostępniać wszystkie procedury swoim klientom. Serwis posiada bardzo czytelne menu, które zostało podzielone na e-usługi dla: obywatela, przedsiębiorcy i instytucji.

Cyfrowa Małopolska zastąpi działający od 2006 roku pilotażowy projekt Cyfrowy Urząd.

Budowa systemu w Małopolsce była możliwa dzięki dotacji unijnej z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowity koszt projektu, wraz z budową systemów Regionalnych Biuletynów Informacyjnych wyniósł ponad 2,5 mln zł.

Zapraszamy na stronę www.cyfrowamalopolska.pl

 

Źródło: UMWM

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA DŁUGOSZ
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także