Wagary na dwóch kółkach

Już wkrótce 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Krakowie zaprasza dzieci, rodziców oraz sympatyków na przejazd rowerowy. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu STARS.

Wagary na dwóch kółkach
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

Przejazd rowerowy odbywający się pod hasłem „Wagary na dwóch kółkach" odbędzie się po trasie Planty Krakowskie wzdłuż ul. Westerplatte, ul. Św. Gertrudy, Św. Idziego, dalej ul. Bernardyńską, Bulwarami Wiślanymi do Kładki Ojca Bernatka. Z kładki do Wisły zostanie wyrzucona Marzanna. Przy okazji wśród uczestników odbędzie się konkurs na wiosenny strój cyklisty.

Start spod Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34 zaplanowano na godz. 10.30. Powrót pod szkolę około 12.30.
Przejazd rowerowy odbywa się w ramach projektu STARS. To przedsięwzięcie skierowane do szkół, którego celem jest promowanie podróżowania po mieście rowerem. We wrześniu ubiegłego roku odbyły się warsztaty lokalne z udziałem dziewięciu krakowskich placówek edukacyjnych, które przystąpiły do projektu.

W realizacji projektu Miasto korzysta z doświadczeń Transport for London i innych partnerów. Warto wiedzieć, że chęć udziału w projekcie zgłosiły miasta z Niemiec, Szkocji, Hiszpanii, Włoch i Węgier.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA DŁUGOSZ
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także