Szlak tradycji drukarskich i wydawniczych

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem nowego, wirtualnego szlaku literackiego tropem tradycji drukarskich i wydawniczych w Krakowie. Poznacie tajemnice drukarzy, dowiecie się, gdzie drukowano cyrylicą, który z krakowskich drukarzy wydał pierwszy w Polsce mszał ilustrowany drzeworytami i kto zyskał złą sławę drukując Indeks ksiąg zakazanych. Zaglądniecie w miejsca, gdzie swoje dzieła wydawał ksiądz Jakub Wujek.

Szlak tradycji drukarskich i wydawniczych
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

Autorem szlaku tradycji drukarskich i wydawniczych jest Tadeusz Grajpel, heraldyk i sfragistyk, który bada pieczęci jako źródło historyczne. To specjalista zajmujący się dawną sztuką drukarską. Jest właścicielem pracowni rekonstrukcji starodruków i pieczęci, współpracuje również z Biblioteką Narodową, Muzeum Narodowym, Muzeum Pałac w Wilanowie i innymi muzeami krajowymi.

W przyszłym tygodniu zaprosimy Was na Szlak Peipera, a w kolejną, literacką podróż wyruszymy Szlakiem Drugiej Wojny Światowej. Każdy wirtualny szlak prowadzi w inne miejsca i porusza inną tematykę związaną z literaturą. Śledźcie portal Reading Małopolska (www.readingmalopolska.pl)!

Szlak powstał w ramach projektu Literacka Małopolska współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA DŁUGOSZ
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także