Jesienne porządki – impreza plenerowa na Azorach

W niedzielę, 9 listopada, na placu za Kościołem Parafialnym odbyła się plenerowa impreza, zorganizowana w ramach projektu USER przez Biuro Funduszy Europejskich oraz pracowników i studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Jesienne porządki – impreza plenerowa na Azorach
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

Było to kolejne już, po kiermaszu Wielkanocnym, spotkanie, mające na celu ożywienie przestrzeni publicznej na co dzień nie zagospodarowanej i nie posiadającej konkretnej funkcji.

Tym razem tematem imprezy były jesienne porządki oraz kiermasz rzeczy zbędnych polegający na wymianie niepotrzebnych przedmiotów, które mogą przydać się innym sąsiadom.

Ponadto przeprowadzono z mieszkańcami osiedla ankiety dotyczące projektów i zmian na osiedlu, wpisywanych do Lokalnego Planu Działania. Mieszkańcy mogli się wypowiedzieć co do potrzeby wprowadzania nowych rozwiązań na osiedlu lub zaproponować własne pomysły na poprawienie komfortu życia na Azorach.

Na imprezie nie zabrakło także dzieci, które miały okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych zorganizowanych przez studentów, jak np. gry w kręgle czy rzucanie do celu. Dzieci chętnie też brały udział w warsztatach plastycznych, podczas których między innymi mogły tworzyć szmaciane laleczki z materiałów znalezionych  szafie podczas jesiennych porządków. Wiele z nich ucieszyło także malowanie ogromnej flagi Polski. Za udział w konkursach i warsztatach dzieci zbierały pieczątki, za które dostawały drobne upominki.

Spotkanie z mieszkańcami było też okazją do prezentacji założeń projektu Lokalnego Planu Działania dla osiedla Azory, który zostanie poddany ocenie mieszkańców.

Wersja robocza Lokalnego Planu Działania będzie dostępna:

-     w Punkcie Aktywności Lokalnej „Nasze sprawy”, ul. Modrzejewskiej 8

-     w siedzibie Rady Dzielnicy IV, ul. Białoprądnicka 3

-     w klubie Vademecum przy ul. Radzikowskiego 29

-     w klubie Seniora przy ul. Weissa 8/21

-     w szkole przy Chełmońskiego 24

-     w wersji elektronicznej na stronie internetowej: http://www.ue.krakow.pl

Uwagi do projektu Lokalnego Planu Działania można zgłaszać:

-     pocztą elektroniczną na adres: Natalia.Biernat@um.krakow.pl

-     telefonicznie: 12-616-1977 i 12-616-1979

 

Kolejne spotkanie w ramach projektu USER odbędzie się w dniu spotkanie 10 grudnia 2014 r. o godz. 16.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Chełmońskiego 24.

Tagi: impreza, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: BEATA PIŚKIEWICZ-BYCZYŃSKA
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także