Podziemia Rynku krakowskim EuroHitem

1 maja mijało 10 lat przynależności Polski do Unii Europejskiej. 30 kwietnia zakończył się organizowany przez Urząd Miasta Krakowa konkurs „Krakowskie Eurohity", w ramach którego internauci mogli wytypować najlepsze unijne inwestycje i projekty.

Podziemia Rynku krakowskim EuroHitem
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

Wśród projektów unijnych realizowanych przez nasze miasto najwięcej głosów uzyskał projekt Śladem europejskiej tożsamości Krakowa – szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego zyskując 255 głosów. Tuż za nim znalazła się Budowa kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę „Kazimierz - Podgórze" na odcinku pomiędzy mostami Piłsudskiego i Powstańców Śląskich (237 głosów) oraz Rozbudowa węzła Ofiar Katynia wraz z budową tunelu (218 głosów). W pierwszej dziesiątce znalazły się także:
- Zakup ekologicznego taboru autobusowego o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń (212);
- Centrum Kongresowe (przy Rondzie Grunwaldzkim) (207);
- Zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej – etap I i II (w tym m.in. nowe tramwaje, remont ul Długiej, linia tramwajowa do Małego Płaszowa) (197);
- Program gospodarki odpadami komunalnymi w Krakowie (m.in. realizacja ekologicznej spalarni odpadów) (170);
- Utworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK) w Krakowie (170);
- Budowa linii tramwajowej łączącej ul. Brożka oraz Kampus UJ wraz z systemem sterowania ruchem i nadzoru (162);
- Budowa estakady w ciągu ulic: Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich (158).

Internetowe głosowanie na „Krakowskie Eurohity" trwało od 15 do 30 kwietnia. Wzięły w nim udział 342 osoby oddając 3314 głosów. Spośród uczestników konkursu wylosowanych zostanie trzech zwycięzców. Czekają na nich cenne nagrody. Siedmiu kolejnych uczestników rywalizacji otrzyma wyróżnienia.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA DŁUGOSZ
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także