Program Europa dla Obywateli 2014-2020 zatwierdzony

Dnia 14 kwietnia b.r. Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie ustanawiające na lata 2014-2020 Program "Europa dla Obywateli", który ma na celu zwiększenie świadomości obywateli o historii i integracji europejskiej oraz pomoc obywatelom w lepszym zrozumieniu polityki UE i jej wpływie na ich codzienne życie.

Program Europa dla Obywateli 2014-2020 zatwierdzony
Fot. Unijne Oblicze Krakowa

Program składa się z dwóch obszarów tematycznych: "Pamięć i Obywatelstwo europejskie" oraz "Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie", które są uzupełnione przez działanie horyzontalne: „Waloryzacja": analiza, rozpowszechnianie i wykorzystanie wyników projektów dofinansowanych z Programu „Europa dla Obywateli".

Publikacja przewodnika po programach, zawierającego informacje na temat możliwości finansowania, procedur aplikacyjnych i kalendarza składania wniosków przewidziana jest na początek maja 2014 r.

Pierwszy termin składania wniosków na projekty partnerstwa miast, sieci miast partnerskich i projekty pamięci europejskiej planowany na 4 czerwca 2014 r.

Drugi termin składania wniosków na projekty partnerstwa miast , sieci miast partnerskich i projekty społeczeństwa obywatelskiego jest wstępnie ustalony na dzień 1 września 2014 r.

Szczegółowe informacje dotyczące Programu będą opublikowane na stronie internetowej Agencji oraz na stronie Komisji Europejskiej.

 

Źródło: www.europadlaobywateli.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA DŁUGOSZ
Podmiot publikujący: Unijne Oblicze Krakowa
Zobacz także