Gmina Miejska Kraków zawarła umowę o dofinansowanie dla projektu "Rozszerzenie oferty usług wsparcia psychologicznego dla osób i rodzin w sytuacjach trudnych i kryzysowych" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020 Poddziałanie 9.2.2 C. Wartość całkowita projektu wynosi 780 150,84 zł, w tym dofinansowanie 723 199,82 zł.

Projekt adresowany jest do rodzin i osób zagrożonych lub doświadczających sytuacji kryzysowej, mieszkających na terenie miasta Krakowa. Celem projektu jest poszerzenie oferty Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie, a także zwiększenie dostępności pomocy psychologicznej udzielanej w ramach interwencji kryzysowej. Rozszerzenie oferty obejmuje stworzenie nowych produktów dla dzieci, młodzieży, rodziców i całych rodzin, a także seniorów. Poszczególne działania dostosowane będą w zakresie treści i formy do poszczególnych grup. Pomoc dzieciom i młodzieży obejmie spotkania indywidualne i grupowe oraz psychoedukację i wsparcie dla ich rodziców. Działania adresowane do rodzin – spotkania rodzinne, wzbogacone o el. terapii kryzysu, wykraczające poza dotychczasową pomoc. Grupa zadań adresowanych do seniorów obejmie spotkania indywidualne i grupę wsparcia, a także stworzenie Telefonu Zaufania dla Seniorów (dostępnego dla wszystkich mieszkańców Krakowa w wieku senioralnym) oraz aktywizację seniorów i budowanie naturalnej sieci wsparcia w postaci Samopomocowej Sieci Wsparcia, która po zakończeniu projektu będzie trwałą formą pomocy seniorom. Pomocą planuje się objąć 810 osób, ograniczając ryzyko wykluczenia społecznego, będące negatywną konsekwencją nierozwiązanego kryzysu.

Osoba publikująca: ADAM MICHALUK
Data publikacji: 2017-01-02