Dzień Europy w Krakowie

2024-05-06

Dziś obchodzimy Dzień Europy – święto Unii Europejskiej. Z tej okazji Kraków został udekorowany flagami państwowymi, miejskimi oraz Unii Europejskiej. Podświetlone zostaną kładka o. Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna na Krzemionkach należąca do firmy Emitel.

Kraków. Tu żyje się europejsko! 20-lecie członkostwa Polski w UE

2024-02-15

Obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej są okazją do podsumowania ostatnich dwóch dekad. W Krakowie trwa cykl wydarzeń dla mieszkańców, ukazujących pozytywne efekty zachodzących zmian.

Jacek Zieliński

Zmarł Jacek Zieliński – współtwórca grupy Skaldowie

2024-05-06

W wieku 78 lat zmarł w Krakowie Jacek Zieliński – wybitny muzyk i kompozytor, współtwórca legendarnej grupy Skaldowie.

Od przystanku „Meksyk”, przez „Azory”, aż po „Ukrainę”. Coraz więcej kontroli biletów w KMK

2024-05-06

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie od 10 miesięcy prowadzi we własnym zakresie kontrole biletowe w krakowskiej komunikacji miejskiej. W pierwszym kwartale tego roku przeprowadzono 79162 kontroli i nałożono 22390 opłat dodatkowych. Miesięcznie przeprowadzanych jest blisko 20 tysięcy kontroli i nakładanych ponad 5,5 tysiąca opłat dodatkowych.

Wystartował „Rowerowy maj” w szkołach i przedszkolach

2024-05-06

Już po raz siódmy w Krakowie ruszyła kampania „Rowerowy maj”. Tegoroczna odsłona akcji zachęcającej dzieci, rodziców i nauczycieli do podróżowania do szkoły czy przedszkola rowerem, potrwa do 29 maja. Biorą w niej udział 124 krakowskie placówki.

Ruszyły egzaminy maturalne

2024-05-06

Tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczęły się 7 maja. W Krakowie w 113 szkołach – liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach II stopnia i szkołach artystycznych – do egzaminów przystąpiło 9,5 tys. absolwentów.

Stopnie alarmowe BRAVO oraz BRAVO-CRP do 31 maja

2022-02-15

Zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów, na terytorium całego kraju do 31 maja obowiązują stopnie alarmowe BRAVO oraz BRAVO-CRP.

Pomoc Ukrainie – sprawdź gdzie i w jakiej formie / Краків продовжує допомагати біженцям – де можна отримати допомогу

2022-07-21

Na terenie Krakowa prowadzona jest nadal różnorodna pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. Poniżej lista miejsc, do których można się udać w celu uzyskania wsparcia.

У Кракові досі здійснюється різноманітна допомога біженцям з України. Нижче наведено список місць, куди можна звернутися за підтримкою.

miejskie konto wsparcia obywateli Ukrainy

Konto miejskie na darowizny dla Ukrainy

2022-03-16

W pomoc dla Ukrainy można się angażować na wiele sposobów, w tym wpłacając także darowiznę na specjalne konto. Wpłat można dokonywać w różnych walutach, a w tytule przelewu należy wpisać „Cel darowizny: pomoc dla obywateli Ukrainy”.

Rok 2023 (kwota wpływów – stan na 18 września 2023 r.):

• 107 238,67 złotych

Rok 2022:

• 93 659,02 złotych

• 21 357,36 dolarów

• 2 245,10 euro

• 2 083,94 funtów

Weź udział w „Majówce z pracą”

2024-04-24

Rozpoczynasz swoją karierę zawodową po szkole? Rozglądasz się za nową pracą? Planujesz przekwalifikowanie się do innego zawodu? Rozważasz założenie własnej firmy? A może chcesz usprawnić własny biznes? Weź udział w Targach Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z pracą”, które odbędą się 22 maja w godz. od 9.00 do 16.00 w hali widowiskowo-sportowej TAURON Arena Kraków.