Kolejne spotkanie Lokalnej Grupy Urbact w ramach projektu Tourism Friendly Cities

2020-12-18

W dniu 15 grudnia 2002 roku po raz kolejny spotkała się w formule hybrydowej Lokalna Grupa Urbact (Urbact Local Group), dla projektu Miasta Przyjazne Turystyce (Tourism Friendly Cities). Spotkanie odbyło się w ramach Forum Turystyki zorganizowanego w centrum kongresowym ICE. W spotkaniu uczestniczyli między innymi wiceprezydent Krakowa, pełnomocnik Prezydenta Krakowa do spraw Kultury, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu, dyrektorzy i pracownicy krakowskich muzeów, przedsiębiorcy i zainteresowani mieszkańcy.

Nowy projekt termomodernizacyjny wybrany do dofinansowania

2020-12-15

W dniu 10 grudnia br. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął Uchwałę, zgodnie z którą projekt pt.: „Termomodernizacja budynków oświatowych Gminy Miejskiej Kraków” został wybrany do dofinansowania. Zadanie będzie realizowane w ramach Poddziałania 4.3.1 Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej - ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Planowane koszty całkowite to kwota: 5 914 856,58 zł, w tym wnioskowane dofinansowanie: 2 327 700,80 zł.

MIASTA PRZYJAZNE TURYSTYCE - Kraków w projekcie europejskim

2020-08-14

Grupa miast europejskich (Utrecht, Wenecja, Druskienniki, Rovaniemi, Dún Laoghaire, Cáceres, Braga, Dubrownik, Kraków oraz Genua, będąca liderem, rozpoczęła drugi etap realizacji projektu pod nazwą Tourism Friendly Cities w ramach programu URBACT III współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt Budowa przystanku kolejowego SKA „Kraków Prądnik Czerwony” wraz z budową parkingu typu Park & Ride wybrany do dofinansowania

2020-08-12

14 lipca 2020 roku projekt Gminy Miejskiej Kraków Budowa przystanku kolejowego SKA „Kraków Prądnik Czerwony” wraz z budową parkingu typu Park & Ride został wybrany do dofinansowania.

Kolejny projekt zapewniający dostępność usług społecznych uzyskał unijne wsparcie

2020-07-06

W dniu 1 lipca br. rozpoczęła się realizacja projektu pt.: W sile wieku 2. Inicjatywa zakłada uruchomienie na terenie Gminy Miejskiej Kraków specjalistycznej placówki (Klub Samopomocy–Specjalistyczny) zapewniającej dzienną opiekę i aktywizację starszym osobom niesamodzielnym po przebytym udarze mózgu, z chorobą Alzheimera lub zespołami otępiennymi.

Nabór do Poddziałania 2.1.1 - Elektroniczna administracja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 rozstrzygnięty

2020-04-07

W dniu 12 marca br. Zarząd Województwa dokonał wyboru 17 projektów do dofinansowania w ramach Poddziałania 2.1.1 - Elektroniczna administracja. Wśród wybranych projektów jest także projekt Gminy Miejskiej Kraków pn. „Nowe usługi w Elektronicznym Centrum Obsługi (ECO), elektroniczne archiwum i rejestry publiczne”.

Nowy projekt Smart City - ATELIER w ramach programu Horyzont 2020

2020-02-06

1 listopada 2019 r. Gmina Miejska Kraków oficjalnie przystąpiła do realizacji projektu pn. ATELIER - AmsTErdam and BiLbao cItizen drivEn smaRt cities, finansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020 i koordynowanego przez miasto Amsterdam. ATELIER koncentruje się na rozwoju Dystryktów Dodatnio Energetycznych w dwóch miastach wiodących – Amsterdamie (Niderlandy) i Bilbao (Hiszpania), łącząc przy tym 30 partnerów z 11 europejskich krajów, w tym Miasto Kraków.

Rozpoczęła się realizacja nowego unijnego projektu turystycznego

2019-11-26

Gmina Miejska Kraków przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu Tourism Friendly Cities, który ma dotyczyć analizy aspektów życia miasta turystycznego i wypracowania wspólnych rozwiązań dla rozwoju zrównoważonej turystyki w miastach, które borykają się z dużym natężeniem ruchu turystycznego.

Wolne miejsca w żłobkach samorządowych dla dzieci z niepełnosprawnościami w ramach projektu unijnego „Daj szansę”

2019-10-07

Głównym celem projektu jest podjęcie lub powrót do pracy przez rodziców dzieci do lat 3, w tym w szczególności rodziców dzieci z niepełnosprawnościami lub zagrożonych niepełnosprawnością poprzez zapewnienie opieki ich dzieciom w żłobkach samorządowych.

Umowa o dofinansowanie dla projektu: Głęboka modernizacja Żłobka Samorządowego nr 14 w Krakowie ul. Sienkiewicza 24.

2019-08-30

W dniu 30.08.2019 Gmina Miejska Kraków zawarła umowę o dofinansowanie dla projektu: Głęboka modernizacja Żłobka Samorządowego nr 14 w Krakowie ul. Sienkiewicza 24, ramach podziałania 4.3.1 Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.