Podsumowanie realizacji projektu pt. „Wyższe kompetencje zawodowe i językowe nauczycieli to lepsze nauczanie i klucz do sukcesu”

2019-08-23

W sierpniu 2019 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Matejki w Krakowie zakończyła się realizacja projektu pt. „Wyższe kompetencje zawodowe i językowe nauczycieli to lepsze nauczanie i klucz do sukcesu”, w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+/POWER, sektor KA1 Mobilność Kadry Edukacji Dorosłych.

Zakończenie realizacji projektu „Staż w zagranicznym przedsiębiorstwie szansą na podniesienie kompetencji zawodowych”

2019-08-20

W dniu 27 czerwca 2019 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Matejki na Osiedlu Szkolnym 21 w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie projektu pt. „Staż w zagranicznym przedsiębiorstwie szansą na podniesienie kompetencji zawodowych” zrealizowanego w ramach programu Erasmus+.

Kolejna umowa o dofinansowanie projektu podpisana w lipcu

2019-07-31

Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie podpisał umowę o dofinansowanie dla projektu pn. „LOW-CARB. Capacity building for integrated low-carbon mobility planning in functional urban areas” (LOW -CARB- Budowanie potencjału na rzecz zintegrowanego planowania mobilności niskoemisyjnej w funkcjonalnych obszarach miejskich), współfinansowanego w ramach Programu Interreg Europa Środkowa (Interreg Central Europe) na lata 2014-2020.

22 lipca 2019 roku podpisano umowę o dofinansowanie dla projektu pn. “Krakow Metropolitan Area For Business” (KMA4Business)

2019-07-30

Projekt KMA4Business to projekt partnerski realizowany przez Gminę Miejską Kraków wraz ze Spółką Kraków-Nowa Huta Przyszłości SA (lider projektu), Stowarzyszeniem Metropolia Krakowska oraz Izbą Przemysłowo-Handlową.

2019-06-27

24 czerwca 2019 roku Gmina Miejska Kraków zawarła umowę o dofinansowanie dla projektu „Rewitalizacja i adaptacja zachowanych zabytkowych części Fortu 52 A „Łapianka” wraz z rozbudową w celu utworzenia Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego w Krakowie”.

Piknik podsumowujący projekt UGB w Lesie Witkowickim

2019-06-18

W piątek 31 maja 2019 r. w Lesie Witkowickim odbył się piknik podsumowujący dokonania projektu UGB - „Urban Green Belts – Inteligentne zintegrowane modele zrównoważonego zarządzania miejskimi przestrzeniami zieleni dla zdrowszego i przyjaznego środowiska”, który realizowany był w ramach programu Interreg Central Europe.

Podsumowanie działań projektu URB-INCLUSION

2019-06-04

Projekt URB-INCLUSION powoli dobiega końca, z tej okazji miało miejsce kilka wydarzeń podsumowujących i promujących rezultaty prac. Tematyką tego projektu jest walka z wykluczeniem społecznym oraz integracja mieszkańców dużych osiedli miejskich. W Krakowie działania koncentrowały się głównie na obszarze osiedla Azory.

Podpisano umowę na dofinansowanie dla projektu pn. „Postaw się – wczesne wykrywanie wad rozwojowych postawy i układu ruchu u dzieci w wieku szkolnym”.

2019-05-31

W dniu 17 maja 2019 roku Gmina Miejska Kraków zawarła umowę o dofinansowanie dla projektu pn. „Postaw się – wczesne wykrywanie wad rozwojowych postawy i układu ruchu u dzieci w wieku szkolnym” w ramach Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Obwarzanek – nie tylko w biegu

2019-05-29

W ramach realizacji projektu SlowFood-CE odbyły się pierwsze warsztaty „Obwarzanek – nie tylko w biegu” zorganizowane na Małym Rynku w dniu 18 maja 2019 roku z okazji Święta Obwarzanka.

Wybór do dofinansowania projektu: Głęboka modernizacja Żłobka Samorządowego nr 14 w Krakowie ul. Sienkiewicza 24.

2019-05-23

Zarząd Województwa Małopolskiego (ZWM) w dniu 14 maja 2019 roku podjął Uchwałę na mocy której projekt: Głęboka modernizacja Żłobka Samorządowego nr 14 w Krakowie ul. Sienkiewicza 24 został wybrany do dofinansowania. Planowana całkowita kwota inwestycji to 2 130 521,41 zł, w tym dofinansowanie 820 657,22 zł.