Największy kongres w zakresie rehabilitacji odbędzie się w Krakowie

2024-04-30

„Interdyscyplinarność przyszłością rehabilitacji” to hasło II Kongresu Krajowej Izby Fizjoterapeutów, organizowanego w dniach 12–15 czerwca w Centrum Konferencyjnym ICE w Krakowie. To ogólnopolskie wydarzenie dla fizjoterapeutów i innych medyków, o fizjoterapii, rehabilitacji i współpracy różnych zawodów medycznych oraz przede wszystkim o pacjencie, który jest w centrum zainteresowania. Wydarzenie patronatem objął prezydent Krakowa.

Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Krakowa

2024-04-29

W maju na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa małopolskiego – m.in. w Krakowie, Myślenicach i Nowym Sączu. Akcja organizowana jest przez firmę Kaufland, Geneva Trust i LUX MED.

Kraków w formie

Maj w skateparku! Bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży

2024-04-26

Majowe weekendy spędzamy w skateparku! Pod czujnym okiem instruktorów młodzież uczy się jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX. Zajęcia są przeznaczone dla osób w wieku 7–14 lat. Liczba uczestników jest ograniczona, obowiązują zapisy.

Kierunek – zieleń! ParkoBus ruszył w drogę

2024-03-28

Już od kilku lat wspólnie podróżujemy ParkoBusem po wyjątkowych i często nieznanych zielonych miejscach w Krakowie. Wycieczki zaplanowane w tej edycji pokażą różnorodność świata przyrody, która w zależności od pory roku, potrafi wzbudzać ciekawość. Najbliższa wyprawa już 25 maja.

XVIII XVIII XIV

Bezpłatne zajęcia tenisa stołowego dla mieszkańców Czyżyn

2024-02-12

Do 31 maja w sali gimnastycznej XXX Liceum Ogólnokształcącego na osiedlu Dywizjonu 303 nr 66 odbywają się bezpłatne treningi tenisa stołowego.

Zapraszamy na kolejne miejskie kontrole rowerowe

2024-04-05

W Krakowie rozpoczął się sezon rowerowy. Powróciły miejskie kontrole rowerowe, które potrwają do końca maja i, jak zawsze, są bezpłatne. Najbliższa okazja już w piątek, 17 maja, na alei Róż (od strony alei Przyjaźni). Zapraszamy w godz. od 10.30 do 19.00.

„Wyłącz hejt – włącz szacunek” – konferencja oraz konkurs plastyczny

2024-04-15

Hejt jest główną przyczyną samobójstw wśród dzieci i młodzieży, a liczba samobójstw wciąż rośnie. Ze zjawiskiem hejtu spotykamy się również w szkołach i poza nimi, dlatego w odpowiedzi na rosnący problem hejtu w przestrzeni cyfrowej i nie tylko, Fundacja Eltrox Razem Bezpieczniej zainicjowała akcję „Wyłącz hejt – włącz szacunek”. Do działań podejmowanych w ramach akcji zachęcana jest młodzież szkolna, wolontariusze i miejscowe władze.

Sportowo łączymy bronowickie parki

2024-04-15

Wystartowała tegoroczna edycja programu „Łączymy bronowickie parki”. Aktywności są realizowane w ramach projektu z budżetu obywatelskiego.

Ruszyły Piłkarskie Mistrzostwa Krakowa Dzieci 2024

2024-04-05

6 kwietnia rozpoczęła się realizacja zwycięskiego projektu ogólnomiejskiego jubileuszowej, X edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa – Piłkarskie Mistrzostwa Krakowa Dzieci, który w wyniku przeprowadzonego w ubiegłym roku głosowania otrzymał 21 397 punktów. Pierwsze turnieje zostały rozegrane 6 i 7 kwietnia, a w sumie odbędzie się ich aż 210, dla ponad 1000 uczestników.

Poznaj świat treningu kettlebell i pobierz wejściówkę na „StrongFirst Open Day”

2024-03-15

Po sukcesie zeszłorocznej edycji, „StrongFirst Open Day” na stałe zagościł na krakowskiej liście wydarzeń sportowo-edukacyjnych. Najbliższa impreza będzie jednak różnić się od poprzedniej. Podczas warsztatów z nauką i treningiem kettlebell dawki pozytywnej energii doda uczestnikom zespół muzyczny Pure Power Band, który specjalnie na tą okazję przyjedzie z Włoch. Wydarzeniu partneruje miejska kampania sportowo-rekreacyjna – „Kraków w formie”. Rezerwacja wejściówek już wystartowała.