Projekty rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Szkoła nauczycielką życia

Programy

Informacje o projekcie

Wartość: 99 520 EUR
Wartość dofinansowania: 89 568 EUR
Jednostka Realizująca:

XIII Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie

Partner projektu:  Atlanten Vidergende Skole ,  Krsitiansund/ Norwegia

Okres programowy: 2009-2014
Temat: Edukacja,
Kategoria: nieinwestycyjny
Stan: zrealizowany
Realizacja od: 2013-11-4
Realizacja do: 2015-9-30

Opis projektu

Celem projektu było pokazanie, że szkoła może i powinna być płaszczyzną, na której stale stwarza się warunki do rozwoju uczniów i nauczycieli, motywuje do nieustannego doskonalenia metod uczenia się i nauczania, skłania do mobilności, uczy samodzielności w myśleniu i działaniu oraz współpracy z innymi. Chodziło tu o współpracę , która inspiruje do działania, umożliwia konfrontację z innymi, wymianę doświadczeń, a tym samym pozwala na weryfikację dotychczasowych metod pracy oraz otwiera na to, co nowe, inne. W tym przypadku była to współpraca ze szkołą norweską.

 

Tytułem projektu jest parafraza łacińskiej sentencji: „Historia nauczycielką życia". Szkoła jako „nauczycielka życia" może być utożsamiana z każdym nauczycielem odpowiedzialnym za sposób przekazywania wiedzy i efekty swojej pracy, który dba o utrzymanie właściwego poziomu nauczania, uwzględniając potrzeby uczniów i zmieniające się warunki.

 

W ramach wdrażania powyższych idei zrealizowanych zostanie kilka mini projektów. Dwa z nich będą skierowane do nauczycieli, pozostałe do uczniów i nauczycieli. Prace nad nimi prowadzone będą w ramach zajęć szkolnych oraz podczas wizyt roboczych w Polsce i Norwegii. Ich celem będzie poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin (kultura, sztuka, ekologia, edukacja) oraz rozwijanie ważnych cech i umiejętności:

  1. Wysoka jakość edukacji szansą dla młodych ludzi – organizacja polsko–norweskiej konferencji w Krakowie.
  2. Jak dobra jest nasza szkoła - przeprowadzenie autoewaluacji wybranych obszarów pracy szkoły, pozyskanie informacji  i wykorzystanie ich do doskonalenia pracy szkoły, wykorzystanie dobrych praktyk w szkole partnerskiej oraz przeniesienie ich na własny grunt.
  3. Nasze i Wasze mity moją historią – stworzenie wspólnej polsko–norweskiej sztuki teatralnej.
  4. Uczymy się globalnie – woda naszym wspólnym dobrem - celem jest nauczenie rozpoznawania i rozumienia  współzależności istniejących we współczesnym świecie.

 

Więcej informacji na stronie projektu.